Tí, čo hľadajú vzrušenie, vedia, že nie je veľa lepšieho, ako nechať sa viesť na adrenalínovom kolotoči či na horskej dráhe. Avšak, v Japonsku existuje obmedzenie, ktoré automaticky diskvalifikuje mnohých záujemcov zažiť tento typ zážitku na vlastnej koži.

Foto od Flickr

Podľa CNN skupina 30 prevádzkovateľov tematických parkov v Japonsku navrhuje okrem iného zamerať sa na bezpečnosť. Chcú zaviesť tzv. zákaz kričania alebo „jačania“ v tamojších zábavných parkoch. Združenie tematických parkov východného a západného Japonska sa skladá z mnohých veľkých japonských tematických parkov, medzi ktoré patria Tokio Disneyland, DisneySea či Universal Studios Japan. Myšlienka tohto navrhovaného nového pravidla je jednoduchá – ľudia môžu pri kričaní vytvárať kvapôčky, čo môže viesť k šíreniu choroboplodných zárodkov.

Niektorí zamestnanci parku totiž nemusia byť schopní nosiť rúška kvôli charakteru ich práce, takže šírenie choroboplodných zárodkov môže predstavovať vážne riziko pre ich zdravie. Okrem pravidla „žiaden krik“ združenie vydalo ďalšie pokyny na zaistenie bezpečia zamestnancov a návštevníkov aj po koronavíruse, vrátane opatrení zameraných na lepšie čistenie a hygienu, nosenie rúšok, preventívnych kontrol teploty, podporovania dostatočnej spoločenskej vzdialenosti či dokonca obmedzovania návštevníkov, ktorí pochádzajú z určitých prefektúr v krajine. 

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.