Japonská železničná spoločnosť nadviazala spoluprácu s  opatrovateľmi  zvierat z parku  Suma Aqualife a rozhodli sa trošku vylepšiť koľajnice aby tak ochránili malé korytnačky.

V priestore medzi koľajnicami totiž postavili mini cestičky pomocou ktorých môžu malé korytnačky bezpečne migrovať bez toho, aby ich ohrozili vlak.  Vzácné korytnačky prichádzali na trati o život pravidelne, čo spôsobovalo aj meškanie vlakov.

 

korytnacky

 

 

Mnoho turistov prichádza do Suma Aqualife v Japonskom Kobe práve vlakom a kedže sa Aquapark nachádza v blízkosti oceánu je migrácia korytnačiek na dennom poriadku. Korytnačky sa počas migrácie zasekli v koľajniciach s buď ich prešiel vlak alebo uviazli v mechanizme, ktorý ich po spustení výhybky nemilosrdne rozpučil.  Systém bol spustený v apírli tohto roku a zachránil zatiaľ minimálne 10 korytnačiek a predišlo sa tak 10 potencionálnym nehodám.

 

zdroj: rocketnews, earthables.com

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.