healthcare fotografia
Autor: stevepb – https://pixabay.com/en/users/stevepb-282134/?tab=latest&pagi=3

Japonský minister Shinzo Abe vo štvrtok v kongresovom centre prehlásil, že Japonsko prispeje zhruba 2,5 miliardy eur na programy, ktoré sa starajú o deti v rozvojových krajinách, bojujú s infekčnými ochoreniami a snažia sa vylepšiť zdravotníctvo.

Inými slovami im ide o to, aby bola každému poskytnutá pomoc, keď ju potrebuje, a to bez toho aby ho to finančne položilo. Je to spoločný cieľ OSN, ktorý majú v pláne dosiahnuť do roku 2030. Plánom je, aby do roku 2030 malo 80% populácie v rozvojových krajinách prístup k základným zdravotným službám, ktoré budú aj finančne veľmi dostupné.

Japonsko si odnieslo pochvalu a taktiež sa stalo vzorom pre ostatné krajiny, ktoré boli následne oslovené, aby každá, podľa toho ako môže, prispela k tomuto plánu na boj proti hrubej nerovnosti, ktorá pretrváva v zdravotníctve už niekoľko rokov.

Náklady na zdravotné služby údajne privedú každoročne do chudoby okolo 100 miliónov ľudí. Nové spôsoby liečby sú síce super, no sú častokrát drahšie a zabúdame sa pozerať na veci aj z druhej strany.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.