Japonsko začalo s testovaním svojho doteraz najrýchlejšieho vlaku. Nie je to však len najrýchlejší japonsky vlak, ale je tiež vôbec najrýchlejší na svete. Dosahuje totiž také rýchlosti, aké tie najrýchlejšie automobily na svete.

, Japonsko začalo s trojročnými testami najrýchlejšieho vlaku na svete
Foto od youtube

Dokáže vyvinúť rýchlosť až 360 km/h. O Japonsku je známe, že je to absolútna špička v doprave a neustále vymýšľajú niečo nové, zväčša veľmi prelomové. Celý svet sa s údivom pozerá na revolučné spôsoby cestovania po tejto ostrovnej krajine. S trojročnou skúšobnou jazdou vlaku ALFA-X začali len v týchto dňoch. Predpokladá sa, že do prevádzky vstúpi až v roku 2030. Svojou rýchlosťou prekonáva doterajší najrýchlejší čínsky Fuxing vlak.

Futuristický dizajn modelu vyzerá ako z inej planéty a je špecifický najmä dlhým špicatým “nosom”. Testovať sa bude na trati medzi mestami Sendai a Aomori, ktoré sú od seba vzdialené vzdušnou čiarou približne 280 kilometrov. Testy sa budú uskutočňovať po polnoci a dvakrát týždenne.

Pred rokom začali Japonci s testovaním iného vysokorýchlostného vlaku s názvom Shinkansen N700S, ktorý vstúpi do prevádzky do roku 2020 a jeho maximálna rýchlosť je limitovaná na 300 km/h. Príliv týchto nových modelov je spôsobený aj prípravami Japonska na letné olympíjske hry, ktoré sa budú konať v roku 2020 v Tokiu.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.