Zvláštne tvary v poli alebo lesoch sú často spájané s UFO. Avšak, toto je celkom iný prípad. V Japonsku začali vysádzať pred 50 rokmi stromy, ktoré sú usporiadané do kruhov a pohľad na nich zvrchu je naozaj pôsobivý. Nejde však o hocijaké stromy, ale o dlhorastúce japonské cédre.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Vedci začali s týmto projektom, ktorý sa týka oblasti „experimentálneho lesníctva“ ešte v roku 1973. Ich primárnym cieľom bolo zistiť, ako vplýva vzdialenosť stromov na ich rast. Tieto kruhy cédrov vysadili blízko mesta Nichinan v prefektúre Miyazaki. 

Foto od boredpanda

Ako môžete vidieť na fotografiách nižšie, zdá sa, že experiment ukazuje jasné výsledky. Konkávny tvar naznačuje, že vonkajšie kruhy s najnižšou hustotou podporujú vyšší rast. Podľa dokumentu japonského ministerstva poľnohospodárstva, lesníctva a rybárstva bol výškový rozdiel medzi najmenšími stromami v strede a najvyššími stromami na vonkajšom kruhu viac ako 5 metrov.

Foto od boredpanda

Tieto obrovské „kruhy v lese“ zrejme zachovajú a v budúcnosti sa zrejme stanú aj turistickou atrakciou.

Foto od boredpanda

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.