Toto je darček aký by chcel dostať zrejme každý. 8 šťastlivcov obdarí japonský miliardár cestou okolo Mesiaca jedným z letov SpaceX od Elona Muska. Yusaki Maezawa dáva možnosť akýmkoľvek ľuďom zapojiť sa a robiť mu spoločnosť počas misie dearMoon, ktorá sa uskutoční v roku 2023.

Foto od youtube

Chlapík zároveň stanovil dve kritéria, ktoré musí uchádzač spĺňať, aby sa mohol zúčastniť 6-dňového výletu okolo Mesiaca. „Dúfam, že akúkoľvek činnosť, ktorej sa venujete, viete vykonávať tak, že tým pomáhate ľuďom a celej spoločnosti. Chcem, aby sa letu zúčastnil niekto s takýmto potenciálom,“ povedal Yusaki.

„Si spokojný s tým, čo robíš? Tým, že pôjdeš do vesmíru, vieš urobiť ešte niečo väčšie a lepšie? Ak áno, pripoj sa ku mne,“ dodal tento Japonec. Zároveň tvrdí, že každý účastník by mal byť schopný a ochotný podporovať ostatných členov posádky. Zaujímavé je, že najskôr chcel so sebou vziať umelcov, no neskôr povedal, že pojem umelec je nejednoznačný a považovať sa za neho môže nakoniec hocikto. 

Foto od youtube

Samotný Elon Musk sa vyjadril, že pôjde o prvý komerčný let do vesmíru. „Očakávame, že ľudia sa počas tejto misie dostanú od Zeme ďalej ako sa doteraz dostal akýkoľvek iný človek. Bude to pre nich veľmi vzrušujúce,“ povedal Elon. Každý, kto má o takúto misiu záujem ,musí teraz poslať prihlášku do 14. marca. Koncom mája sa žiadosti vyhodnotia spolu s uskutočnením pohovoru a lekárskou prehliadkou. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.