Tom a Jerry je kultová rozprávka, ktorá si získala srdcia mnohých ľudí. Slávna americká animovaná séria je mimoriadne obľúbená po celom svete aj po mnohých rokoch. Milujú ju deti, no vyrastali na nej aj staršie generácie.

Táto rozprávka fascinovala aj japonského umelca Taku Inoue, pre ktorého sa jej príbeh stal inšpiráciou. Tento Japonec zmenil smolu Toma a Jerryho na hravé malé sochy a zachytil všetky veselé pózy, v ktorých sa postavy nachádzajú. Táto jeho tvorba si rýchlo získala srdcia ľudí. Príbeh Toma a Jerryho vznikol v roku 1940 a vytvorili ich William Hanna a Joseph Barbera. Je zaujímavé, že keď vyšiel prvá animovaná časť, tak duo sa volalo Jasper a Jinx. Je celkom neočakávané, že aj keď táto relácia mala celkovo 163 animovaných krátkych filmov, prvá epizóda s názvom „Puss Gets the Boot“ je s 9 minútami a 8 sekundami najdlhšia.

V skutočnosti, keď Joseph Barbera predstavil myšlienku vytvoriť takúto rozprávku, žiadny zo zamestnancov spoločnosti Metro-Goldwyn-Mayer nebol nápadom nadšený. Mysleli si, že nápad je príliš bežný a jednoducho nudný. Napokon až o rok po vydaní prvej epizódy si animovaný film Tom a Jerry získal určitú popularitu a títo dvaja tvorcovia sa vrátili späť do práce, aby pokračovali v práci na tejto rozprávke. Hanna a Barbera produkovali celkovo až 114 častí Tom a Jerryho , a to v rokoch 1940 až 1958. Počas týchto rokov získali 7 cien Akadémie za najlepší animovaný krátky film. Štúdio MGM bolo zrušené v roku 1957, ale spoločnosť neskôr oživila sériu v inom štúdiu. A z rozprávky sa napokon stala jedna z najúspešnejších.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.