Najstaršia žena v USA oslávila už neuveriteľných 116 rokov! Je tak pochopiteľne obklopená celými generáciami vlastnej rodiny. A musíme povedať, že na svoj vek vyzerá neuveriteľne dobre!

Jej vek je sporný

Hester Ford sa narodila v Lancastri v Južnej Karolíne a prežila dve svetové vojny a dve svetové pandémie. Má 12 deti, neuveriteľných 68 vnúčat, 125 pravnúčat a 120 prapravnúčat. Svoje 116. narodeniny oslávila 15. augusta doma za prísnych podmienok. Dary jej priniesli len k príjazdovej ceste a neskôr ich odtiaľ rodina pozbierala a preniesla do domu. Treba však dodať, že v skutočnosti je jej vek sporný. Je to spôsobené spornými dokumentami z amerického sčítania ľudu, podľa ktorých sa Hester narodila buď v roku 1905 alebo 1904. V každom prípade je určite najstaršou osobou v krajine.

Tretia alebo šiesta

Problém s vekom je aj v tom, že ak sa narodila v roku 1904, tak je momentálne treťou najstaršou osobou na svete, no ak sa narodila v roku 1905, tak by bola „až“ šiestym najstarším človekom na svete. Momentálne vedia v tejto štatistike 117-ročná Kane Tanaka z Japonska. Oficiálne však túto Američanku považujú za 116-ročnú, teda je treťou najstaršou osobou sveta.

Tajomstvo dlhovekosti

Zrejme niektorých sklameme, no tajomstvo ukrývajúce sa za jej vysokým vekom žiadne neexistuje. Na otázku aký je jej recept totiž odpovedala táto žena, že nevie. „Proste žijem najlepšie ako viem,“ povedala k tejto téme. Nuž, nie vždy sa skrýva za dlhým životom ľudí aj nejaký recept, napr. často sa o takom recepte vraví o whiskey.

Bohatý, no nie najšťastnejší život

Hester sa vydala za Johna Forda, keď mala iba 14 rokov a prvé zo svojich 12 detí porodila vo svojich 15 rokoch. Zatiaľ čo John pracoval v miestnej oceliarni, Hester trávila čas staraním sa o dom, farmu a samozrejme ich 12 detí. John však bohužiaľ zomrel v roku 1963, keď mal menej ako polovicu súčasného veku Hester. Neuveriteľné je tiež to, že Hester do svojich 108 rokov nepotrebovala nemocničnú starostlivosť. Až do tohto veku totiž žila vo svojom vlastnom dome bez pomoci.

Momentálne už s ňou bývajú rodinní príslušníci. Stále však dokáže sama jesť a prejsť krátku vzdialenosť za pomoci chodítka. Pri príležitosti svojich narodenín vnučka Mary Hill povedala: „Len ďakujeme Bohu za to, že ju nám tu tak dlho nechal, pretože nám to dáva nádej. Nechceli by sme, aby tu bola, keby bola chorá mala sa trápiť. Chceme, aby mala vo svojom veku vysokú kvalitu života.“

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.