Mačky sú veľmi zaujímavé tvory, ktoré vás dokážu prekvapiť aj tým ako vedia niekedy zaspať. Ľudia sa na internete podelili so zaujímavými zábermi spiacich mačiek, ktoré vás jednoducho dostanú. Ak máte doma viacerých týchto domácich miláčikov, tak ste zväčša svedkami toho, že spia pokope. A prečo?

Celia Haddonova, expertka na mačacie správanie vysvetlila, že takéto správanie je znakom mačacieho priateľstva. „Mačky si držia svojich priateľov blízko a svojich nepriateľov ďaleko od seba,“ povedala. Je to logické, v podstate takto fungujeme aj my ľudia. Mačky, ktoré sa navzájom príliš nemajú radi, sa počas spánku nedotýkajú. No zväčša, ak sú tieto zvieratá súčasťou akejsi spoločenskej skupiny, tak často spolu odpočívajú a maznajú sa. A ak zdieľajú spoločnú posteľ dve alebo viac z nich, je to znamenie toho, že sú veľmi dobré priateľky.

A ako to vyzerá v praxi sa už dozviete na roztomilých fotografiách:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.