Deti sú úžasné stvorenia a ani ony nemajú problém zlomiť akékoľvek rekordy. Rory Van Ulft má len 7 rokov, no už teraz dokáže zdvihnúť väčšiu váhu ako niektorí dospelí ľudia. Dievčatko totiž zdvihne v mŕtvom ťahu neuveriteľnú váhu – až 80 kilogramov! A čo viac, drep urobí s naloženými 61 kilogramami.

Rory začala cvičiť tesne po svojich piatich narodeninách potom, čo si všimli na hodine gymnastiky, že je veľmi silná. Nedávno dokonca vyhrala národné majstrovstvá vo vzpieraní do 11 rokov a tiež v kategórii do 13 rokov, len v tomto prípade s váhovým obmedzením zúčastnených, ktorí nemohli vážiť viac ako 30 kilogramov. Rory je najmladšou majsterkou USA v histórii.

„Rada cvičím a silniem. Vďaka tomu, že som stále silnejšia, sa potom môžem zlepšovať vo všetkom, v čom chcem. Nemyslím na minulosť, ale snažím sa myslieť iba do budúcna a makať na sebe,“ povedala mladá šampiónka. „Nie je iba najsilnejším sedemročným dievčatkom na svete, ale podľa výsledkov je najsilnejším sedemročným dieťaťom vôbec,“ pridal sa jej otec. Rory žije s rodičmi a 5-ročným bratom v Ottawe, teda sú Kanaďanmi. 

Zaujímavé však je, že Rory sa viac venuje gymnastike, keďže tú cvičí 9 hodín týždenne, zatiaľ čo vzpieraniu sa venuje „iba“ 4 hodiny týždenne. Aj keď žije v Kanade, tak súťaží v USA kvôli tomu, že v jej krajine takéto súťaže neexistujú. Na margo toho či je to pre takéto dieťa bezpečný šport treba dodať, že na ňu dohliada rodinný lekár, pediater znalý športu a tiež má kvalifikovaných trénerov, aby všetko prebiehalo bezpečne a zdravo.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.