Pôvodne boli topánky na vysokom podpätku určené pre mužov a tí ich začali nosiť už v 10. storočí – tak to tvrdia historici. No aj v tejto dobe sa niektorí muži vrátili k noseniu vysokých podpätkov. Nedávno 61-ročný inžinier z Nemecka Mark Bryan začal nosiť vysoké podpätky so sukňami. Takto oblečený chodí do práce aj bežne. Jeho vzhľad akoby pripomínal ľuďom, aby sa zbavili stereotypov a nikdy sa nebáli obliecť si to, čo chcú.

Podpätky a sukne nie sú pre tohto muža iba otázkou módy

Mark Bryan, inžinier a otec, je na prvý pohľad obyčajný človek. Normálne je zaneprázdnený svojimi pracovnými a rodinnými povinnosťami. Ale nedávno vytvoril na internete obrovský rozruch zdieľaním svojho veľmi nezvyčajného oblečenia vzhľadom na to, že ide o muža.

Pred 4 rokmi začal radikálne meniť svoj šatník

Jeho každodenné oblečenie teraz pozostáva z lodičiek, károvaných minišiat či semišových čižiem, ktoré Bryan kombinuje s midi a mini sukňami. Pri zdieľaní fotografií svojho vzhľadu hovorí o tom, že jeho preferencie oblečenia sú rovnako bežné ako čokoľvek iné, čo robí.

Vďaka oblečeniu sa cíti sebavedomejšie

Radšej má sukne, ktoré uprednostňuje pred šatami, pretože podľa neho mu sukne umožňujú zaujímavejšie kombinovať jednotlivé kúsky a vyzerať mužnejšie. Pre neho neexistuje oblečenie, ktoré je určené len pre jedno pohlavie. Povedal, že s bežnými mužskými nohavicami ľudia skutočne nemajú veľa možností na rozmanitosť, ale u sukní existuje široká škála farieb a štýlov, vďaka ktorým sa cíti dobre a sám sebou.

Jeho manželka a deti zdieľajú názory a poslanie tohto muža

Keď prvýkrát hovoril s deťmi o svojom štýle, snažil sa im vysvetliť, že v jeho šatníku nie je nič sexuálne a že nejde o to, žeby bol gay. Mužova dcéra je teraz jedným z jeho najoddanejších fanúšikov. Aj manželka ho vždy podporovala a dokonca mu pomáha s výberom oblečenia. Ako hovorí, jeho súčasný štýl je inšpirovaný Meghan Markle.

Mark sa rýchlo naučil ako sa vyrovnať s reakciou verejnosti

Zažil veľa tvrdých komentárov kvôli jeho módnym experimentom. Mnoho mužov v práci aj z jeho bežného života však priznáva, že Mark je normálny chlap, ktorý je schopný viesť skutočne mužný rozhovor a pôsobí mužne. Ak sa ho ľudia začnú pýtať na jeho sexualitu, vždy sa ich opýta, či by ich to tak zaujímalo, keby mal oblečené nohavice. Zároveň však priznáva, že ľuďom v jeho okolí až tak nezáleží na oblečení iných ľudí.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.