Taký fenomén, akým je Steven Spielberg sa narodí možno raz za sto rokov, ak nie viac. Je to jeden z najlepších režisérov všetkých čias a vďaka nemu poznáme filmy ako Schindlerov zoznam, Jurský park či E.T. a mnoho ďalších. Patrí taktiež medzi najbohatších Američanov, jeho majetok sa odhaduje na 4 miliardy dolárov. Prečítajte si niečo zo života žijúcej legendy filmového priemyslu.

steven spielberg fotografia
Foto od Gage Skidmore

Fakt č. 1: Verte tomu alebo nie, Schindlerov zoznam bol považovaný za najdrahší čiernobiely film, ktorý sa kedy natočil. Spielberg však nikdy neprijal za svoju prácu žiadne peniaze.

Fakt č. 2: Chlapíkovi, vďaka ktorému sa na obrazovky dostali napr. filmy o dinosauroch, bolo až dvakrát odopreté režírovať film James Bond. Je známy tým, že je veľkým fanúšikom tohto filmu.

Fakt č. 3: Viete, kto sa najviac objavil vo filmoch od Spielberga? Tom Cruise? Richard Dreyfuss? Tom Hanks? Nie! Steven najviac obsadzoval svojho vlastného psa, ktorý si zahral v niekoľkých jeho filmoch.

Fakt č. 4: Neznášal kávu už odkedy bol dieťa. A neochutnal ju do dnešného dňa.

Fakt č. 5: Keď mal Spielberg 16 rokov, napísal a natočil sci-fi film s názvom Firelight, ktorý mal rozpočet len 500 dolárov. Vo filme si zahrali jeho priatelia. Premietali ho vo Phoenix Little Theatre v Arizone a videlo ho 500 ľudí. Vstupný poplatok bol 1 dolár na osobu. No niekto zrejme zaplatil dvojnásobok, pretože Spielberg mal z tohto debutu zisk jeden dolár.

Fakt č. 6: Diagnostikovali mu dyslexiu, čiže neschopnosť čítať a veľmi ťažko sa učil. Trpel kvôli nej v škole a navyše sa mu za to aj posmievali. „Myslím, že práve tvorba filmov bola mojím veľkým únikom. Bolo to, ako keby som mohol odrazu všetko prekonať.“

Fakt č. 7: Prvou známou osobnosťou, ktorá videla v Stevenovi obrovský talent, bola Joan Crawford. Tá ešte v roku 1969 jednému reportérovi povedala, že Steven bude najlepším režisérom všetkých čias.

Fakt č. 8: Má dokopy 7 detí.

Fakt č. 9: Bol alebo je pravdepodobne najslávnejším skautom všetkých čias. Bol odhodlaný dostať sa na najvyššiu úroveň organizácie Eagle Scout. V roku 2001 však napokon od tohto cieľa odstúpil.

Fakt č. 10: Danie Day-Lewis bol prvým hercom, ktorý vyhral Oscara za rolu v Spielbergovom filme s názvom Lincoln. Aj keď bolo už predtým mnoho nominovaných hercov, prvý vyhral až Danie a podarilo sa mu to v toku 2013.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.