Nie vždy je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Aj takto by sa dal nazvať jednou vetou príbeh o tomto luxusnom hoteli. Ako vieme, Spojené arabské emiráty sú jednými z najbohatších krajín sveta a tak vyzerajú aj tamojšie ubytovacie služby. Nie všetky sa však starajú iba o svojich ľudí, ale robia aj oveľa dôležitejšie veci. Príkladom je tento známy hotel s názvom Burj Al Arab, ktorý skrýva v suteréne niečo vzácne.

Burj Al Arab fotografia
Foto od BPPrice

Spojené arabské emiráty sú možno na prvý pohľad len o luxuse, celoročnom slnku a očarujúcom nočnom živote. No len pár metrov od všetkého luxusu prebieha veľká kampaň za zachovanie jednej z najohrozenejších druhov morskej korytnačky planéty. Suterén hotela Burj Al Arab Jumeirah ukrýva nemocnicu pre tieto zvácne zvieratká. Sú tam tri obrovské akvária a rad nádrží, v ktorých prebývajú desiatky korytnačiek až dovtedy, kým ich neošetria tak, aby sa opäť mohli vrátiť do voľnej prírody. Za posledných 14 rokov bolo zachránených až 1 657 korytnačiek.

Foto od youtube

Nedávno do tejto nemocnice priniesli korytnačku, ktorej chýbala časť prednej plutvy a tú nakoniec museli amputovať, aby jej zachránili život. Korytnačku objavili na pláži a jej zranenie bolo pravdepodobne spôsobené rybárskymi sieťami, ktoré často korytnačky zachytávajú a veľakrát aj kvôli tomu tieto nevinné zvieratá umierajú. Cca šesť až sedem mesiacov bude trvať, kým sa úplne uzdraví a môže trvať aj 2 roky, pokiaľ sa po amputácii naučí korytnačka znova plávať. Toto je len jeden z mnohých príkladov, ako tam musia takmer každý deň bojovať o život týchto kriticky ohrozených zvierat.

Foto od youtube

Na svete je sedem druhov morských korytnačiek, ktoré sú klasifikované ako ohrozené. V Arabskom zálive sa hniezdia hawksbill a zelené korytnačky. Práve Hawksbills sú klasifikované ako celosvetovo „kriticky ohrozené“, pričom žije už iba 8 000 samíc. Táto spomínaná nemocnica funguje od roku 2004 a dnes lieči až 400 korytnačiek ročne. Pozitívna správa je, že až 99% korytnačiek, ktoré do nemocnice od jej vzniku priniesli, sa podarilo zachrániť.

V Spojených arabských emirátoch sú korytnačky chránené zákonom a väčšinu z nich po vydarenej záchrane označia satelitom, aby ich po vrátení do oceánu mohli naďalej monitorovať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.