Nezisková organizácia s názvom Ape Action Africa sa venuje ochrane ohrozených goríl, šimpanzov a opíc. Založili ju v roku 1996. No tieto zvieratá stále dokážu prekvapiť tamojších opatrovateľov. Nedávno gorila Bobo, ktorú zachránila organizácia ešte v roku 1996, si našla nového priateľa a ich vzťah jednoznačne patrí medzi najneobvyklejšie, aké si viete predstaviť.

„Na ranných kontrolách naša opatrovateľka objavila Boba, ktorý držal mladé, divoké zvieratko s názvom Bush,“ povedala hovorkyňa Ape Action Afriky Elissa O’Sullivan. „Toto mláďa nemalo z Boba vôbec strach a pohybovalo sa okolo neho bez akýchkoľvek obáv. Mláďatá tohto druhu sú aktívne zvyčajne v noci, takže je veľmi zriedkavé vidieť ich počas dňa a taktiež sme nikdy neboli svedkami toho, aby niektoré z nich spolupracovalo s našimi zvieratami.“

Ape Action Africa je dnes jedným z najväčších ochranných projektov tohto druhu v Afrike. Mnohé zo zvierat žijú v tomto v útočisku ako siroty, a to hlavne kvôli nelegálnemu obchodu s mäsom a domácimi zvieratami. Obe hrozby vzrástli v posledných rokoch v dôsledku odlesňovania a medzinárodného dopytu po exotickom mäse či živých zoologických exponátoch.

Pozrite sa na tento milý vzťah, ktorý vznikol:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.