Šikovná žena miluje vytvárať jedlá, ktoré sa označujú ako „Trompe l’oeil“ – očný trik. Ide o chutné pochúťky, ktoré vyzerajú ako iné veci len nie ako niečo, čo je určené na konzumáciu. „Obzvlášť sa snažím, aby vyzerali ako niečo podobné predmetom z prírody. Dúfam, že sa vám moje „experimenty“ budú páčiť,“ vyjadrila sa samotná tvorkyňa. A trúfame si povedať, že sa dozaista budú. Tieto jedlá vyzerajú tak dobre, až ich je škoda zjesť.

Pomarančový a orieškový cheesecakes plnený marmeládou. K tomu, aby vyzerali ako pomaranče iba použila marcipán, aby vytvorila povrch vyzerajúci ako reálny pomaranč:

Toto je zas buchta vytvorená v tvare modrého kraba:

Ľadový čaj ako vetvička:

Zeleninové lupienky v tvare ruží:

Keksíky k čaju:

Machová torta:

Rozprávková torta:

Lampa vyrobená zo sušienok:

Síce vyzerajú ako pravé kosti, no v skutočnosti sú jedlé:

Chutné koláče:

A čo takýto dezert?

Jedlá pochúťka:

Palacinky:

Tzv. fénixové vajíčka:

Jedlé šišky:

Ako jarná cibuľka:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.