Stalo sa vám niekedy, že ste si skôr zapamätali niektoré jedlá z filmov a seriálov ako samotné postavy? Potom by sa vám mohol páčiť tento malý kvíz. Aby sme otestovali televízne znalosti ľudí, dizajnéri v spolupráci so spoločnosťou Simple Ghar vykreslili šesť chladničiek plných potravín, ktoré sa objavili v populárnych televíznych seriáloch. Scrollujte nižšie a zistite, či si pamätáte tieto potraviny a spôsoby, akými boli dôležité v deji.

1. Sci-fi prostredie vytvára originálny jedálny lístok. Bohužiaľ, podobne ako pri Soylent Green, naozaj nechcete vedieť, ako bolo toto jedlo vyrobené. Niektoré položky sú chutnejšie ako iné: nájdete tu pivo, ktoré prežilo viac ako tisíc rokov.

Photo by BoredPanda

Futurama

2. Čo je červené a mokré a je toho veľa na svadbách? Červené víno nie je jedinou odpoveďou. Tento seriál bol viac o hostinách plných orgií ako o vynikajúcej kuchyni – aj keď väčšina postáv nemá možnosť stolovať ako králi a kráľovné. 

Photo by BoredPanda

Hra o tróny

3. Ešte že je vždy dobré počasie, pretože jedlo v tomto meste patrí k najodpornejším v televízii. Aby sme boli spravodliví, nie vždy je na vine jedlo, veľa škody napáchajú netradičné návrhy na servírovanie (špagety v sáčku na sendvič, burrito z vrecka na odpadky). 

Photo by BoredPanda

Vo Philadelphii je vždy slnečno

4. Keď je vaša postava kreslený kuchár, môžete si užiť veľa zábavy pri vymýšľaní jedál – a tieto tu majú vodný nádych. Hlodavce a chaluhy sú bežnými podvodnými náhradami za suchozemské ingrediencie, ale recept na slávny seriálový hamburger zostáva obchodným tajomstvom. Nech už je tajná prísada akákoľvek, hovorí sa, že bez nej dôjde nastane v meste úplné šialenstvo!

Photo by BoredPanda

Spongebob Squarepants

5. Na divákov tohto seriálu čaká polievka z nostalgie 80. rokov a žánrových motívov. Jahodová zmrzlina, hranolčeky a Coca-Cola naznačujú vekovú skupinu hlavných protagonistov, ale tá glazúrovaná šiška a šálka kávy by mohli naznačovať takmer akéhokoľvek televízneho policajta, ktorého by ste mohli spomenúť.

Photo by BoredPanda

Stranger Things

6. Zápletky s tematikou jedla sú v tomto seriáli bežné, v neposlednom rade kvôli bezhraničnému apetítu jeho antihrdinu. Upravené verzie slávnych amerických značiek lemujú regály miestnej čerpacej stanice a nezabudneme na litre piva vypité v nie príliš priateľskej krčme.

Photo by BoredPanda

Simpsonovci

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.