Výborná správa prišla v týchto dňoch z ďalekého Japonska. Z tamojšej obrovskej elektrárni vypustili do sveta novinku, ktorá poteší nie len Japonsko, ale určite aj celý svet. Ich krok sa opisuje ako jeden z „najväčších zlomových príbehov roku 2018“, ktorý je typickým príkladom znázorňujúcim prechod z fosílnych palív k obnoviteľným zdrojom energie. Popredný výrobca elektrární práve oznámil, že sa vzdá uhlia v prospech obnoviteľnej energie.

coal power station marubeni fotografia
Foto od John Englart (Takver)

Japonská energetická spoločnosť Marubeni už nebude stavať elektrárne na uhlie. Namiesto toho do roku 2023 zdvojnásobí udržateľnú energetickú kapacitu z 10% na 20%. Konglomerát plánuje aj zníženie svojho vplyvu na životné prostredie tak, že zníži uhlím poháňanú energiu 3GW na polovicu. Podľa japonského denníka Nikkei, elektráreň sa taktiež plánuje vyhnúť strate pracovných miest tým, že svojich zamestnancov nechá pracovať na nových projektoch súvisiacich s obnoviteľnou energiou.

„Spoločnosť Marubeni uznáva, že zmena klímy je dôležitou otázkou pre celé ľudstvo i našu planétu,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení, v ktorom podrobne opisuje svoju novú zaujímavú iniciatívu. „Je to problém, ktorý ohrozuje koexistenciu globálneho prostredia a spoločnosti, problém, ktorý má obrovský vplyv na podnik Marubéni a jeho akcionárov a problém, ktorý spoločnosť Marubeni chce vyriešiť veľmi rýchlo.“

Táto spoločnosť je jednou z hlavných a má popredné miesto pri realizovaní projektu Noor Abu Dhabi, čiže najväčšieho solárneho projektu na Blízkom východe a jedného z najlacnejších solárnych projektov na svete. Marubeni sa v súčasnosti zaraďuje na 11. miesto najväčšieho svetového výrobcu uhlia na svete z celkového počtu 120.

Špecialista na financie v oblasti energetiky Tim Buckley pridal na Twitter príspevok, v ktorom uviedol, že „toto je určite jeden z najväčších príbehov a prelomov v oblastí energie za rok 2018“. Zdá sa, že aj najväčšie spoločnosti sa čím ďalej tým viac podieľajú na vytváraní čistejšieho prostredia. Je to výborný krok a takisto výborná reklama, ktorá dopomôže k tomu, aby tento podnik nasledovali stále ďalší a ďalší.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.