Jeden z najhorších, a to nielen britských pedofilov, si odpykával svoj trest, odkiaľ by tak skoro nevyšiel, ak vôbec. Bývalý učiteľ angličtiny – Richard Huckle, za týranie a zneužívanie vyše 200 detí v zahraničí, bol umiestnený do cely vo väznici Full Sutton v meste Yorks. Svoj trest si už však neodpyká. Našli ho dobodaného vo svojej cele.

33-ročný Richard sa priznal k 71 prípadom sexuálneho zneužívania detí v Malajzii, ku ktorým došlo počas deviatich rokov. Jedna z jeho obetí mala iba šesť mesiacov! Toto ľudské monštrum útočilo v chudobnej malajskej komunite na dievčatá, chlapcov aj batoľatá. V júni 2016 bol odsúdený na 25 rokov, tento trest bol však podľa súdov príliš nízky. Richard, bývalý člen baptistického zboru v Ashforde, využíval svoje náboženstvo ako akýsi „odrazový mostík“ k tomu, aby sa mohol starať o deti v kresťanskej komunite.

Sudca sa vyjadril, že tento pedofil bol posadnutý sexuálnym uspokojením. Richard prvýkrát navštívil Malajziu ako 18-ročný a potom pokračoval so starostlivosťou o deti v pozícii dobrovoľníka. Chorý muž sa chválil svojimi zločinmi aj na internete, kde raz napísal: „Vyhral som jackpot, trojročné dievča, ktoré bolo rovnako lojálne ako môj pes a nikto sa o to nestaral.“ Došiel až do takého štádia, že si sám udeľoval body za rôzne stupne útokov na deti a zdieľal aj obrázky a videá z jeho ohavných činov. Videá neskôr začal predávať za bitcoiny. Aby toho nebolo málo, tak napísal 60-stranovú príručku pre zvrhlíkov s názvom Pedofiles & Poverty: Child Lover Guide. Stihol sa aj online pochváliť, že zneužívať chudobné ázijské deti je ľahšie ako bohaté deti zo západu. „Keby som mal preniesť svoje zručnosti získané v Indii a pokúsiť sa ich využiť na západe, nevydržal by som na slobode ani mesiac, pretože ihneď by som sa ocitol v cele,“ napísal.

Odhaliť jeho nelegálne aktivity sa podarilo austrálskym policajtom, ktorí boli svedkami jeho aktivít na webových stránkach ako Paedo The Love Zone (TLZ), ktoré mali až 9 000 členov. Následne dali tip Národnej agentúre pre trestnú činnosť, ktorá ho po príchode domov v roku 2014 zatkla. Polícii sa následne podarilo nájsť na pevných diskoch 20 253 chorých obrázkov, z ktorých mnohé ukazujú, ako zneužíval deti. Celkový počet jeho obetí sa odhaduje na 200, pričom 20 obvinení zostalo ležať v spise. Podľa zákonov, ktoré umožňujú britských občanov obviniť z trestných činov spáchaných v zahraničí, ho Národná kriminálna agentúra (NCA) napokon obvinila z 91 trestných činov. Svoj trest si však už neodsedí.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.