V ruskej Sibíri žijú ľudia v naozaj ťažkých podmienkach. A v Norilsku, ktorý je najsevernejším mestom Ruska, je nepretržitá tma po dobu 45 dní s teplotami klesajúcimi hlboko pod bod mrazu. Mesto sa práve ponorilo do tmy a zažilo intenzívne päťdňové sneženie, ktoré si vyžiadalo svoju daň.

Krasnojarské hydrometeorologické stredisko informovalo, že v uplynulom týždni spadlo ohromných 194% mesačných zrážok. Okrem toho sa miestni musia popasovať s ľadovými nárazmi vetra, ktoré dosahujú 22-27 metrov za sekundu. Fotografie zo sibírskej snehovej krajiny hovoria samé za seba. Od vykopávania svojich automobilov až po ťažké vychádzanie z domu, sneh robí obyvateľom nemalé problémy.

Norilsk sa nachádza 320 kilometrov severne od polárneho kruhu a je známe ako miesto brutálnych extrémov. Je to najchladnejšie a jedno z najtemnejších miest v Rusku, pretože od začiatku decembra čelia miestni obyvatelia večnej noci polárnej zimy. „Obdobie noci“ zvyčajne trvá približne od 30. novembra do 13. januára. Za mestom, ktoré obýva asi 175 000 ľudí, sa nachádza už len neobývaná divočina severnej Sibíri.

Mesto nie je známe iba mrazivým podnebím, ale je tiež jedným z najväčších producentov znečisťujúcich látok. Spoločnosť Norilsk Nickel je totiž najväčším svetovým producentom paládia a hlavným dodávateľom kovov ako meď či nikel. New York Times uvádza, že v jednom okamihu spoločnosť vyprodukovala ročne viac oxidu siričitého ako celé Francúzsko. Výsledkom je, že rieka Daldykan, ktorá preteká pri závode, sa sfarbila do červena.

Väčšina miestnych obyvateľov trávi voľný čas v interiéroch, najmä počas zimnej sezóny. Sú tam také chladné podmienky, že taxíky sú na veľkom vzostupe, pretože miestni obyvatelia niekedy nedokážu prejsť po vonku ani na krátke vzdialenosti. Čakať na autobus môže byť doslova nemožné, takže nie je nezvyčajné schovať sa do neďalekého obchodu a počkať, kým príde autobus.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.