Jedno z najočakávanejších múzeí na svete čoskoro otvorí svoje brány v Egypte. Táto krajina totiž ukrýva jedne z najpôsobivejších pokladov na svete. Keďže tamojšia civilizácia siaha najmenej do roku 6 000 pred Kristom, tak do dnešného dňa existujú artefakty, ktoré archeológovia objavujú najmä popri rieke Níl. A častokrát to, čo nájdu, prekvapí aj ich samých. Najmenej 20 000 z týchto artefaktov čoskoro vystavia aj pre verejnosť. Budúci rok totiž otvoria očakávané Grand Egyptian Museum.

Nemusíte však čakať na otvorenie múzea, aby ste videli, čo bude vystavovať pre verejnosť . Podľa ministra egyptského cestovného ruchu ponúka múzeum už teraz súkromné ​​prehliadky zbierok, ktoré sa tam nachádzajú, a to za 250 dolárov. Múzeum leží len niečo vyše kilometra od pyramíd v Gíze, takže za jeden deň stihnete navštíviť obidve skvosty. Cena môže byť pre niekoho vysoká, pre iného zas nie, no pre milovníkov egyptskej kultúry tento zážitok skutočne stojí za to.

Celá prehliadka je štvorhodinová, vstúpite do všetkých trezorov múzea či laboratória ochrany prírody a uvidíte tak, ako vlastne funguje. Návštevníci budú mať možnosť vidieť až 100 000 artefaktov múzea, z ktorých približne jedna pätina bude verejnosti predstavená vôbec po prvýkrát. Medzi najpôsobivejšie nálezy patrí odev kráľa Tutanchamóna a jeho tri pohrebné postele, taktiež obrovská kamenná socha Ramsesa II a zlaté vozy. Tí, ktorí si na jeho oficiálne otvorenie počkajú, zaplatia za vstup v prvých dňoch iba 0,60 dolára. Očakáva sa, že toto miesto pritiahne každý rok až 8 miliónov návštevníkov.

Tí, ktorí si želajú naplánovať súkromné ​​turné pred jeho otvorením, by sa mali so svojou požiadavkou obrátiť priamo na múzeum.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť