24-ročná učiteľka základnej školy Rachel Uretsky-Pratt pracuje v škole Kennewick vo Washingtone. Pred Vianocami dostala od svojich žiakov niekoľko darčekov, no bol tam jeden dar, ktorý ju absolútne dostal. Najpozoruhodnejším darom bol malý obyčajný balíček plný cukríkov marshmallows. Nebolo by však na tom nič zvláštne, dokiaľ nevysvetlila celú pointu tohto daru.

Foto od boredpanda

„Žiaci dostávajú na našej škole bezplatné raňajky každý deň počas školského týždňa.“ A poslednými raňajkami, ktoré deti dostali, boli cereálie s týmito cukríkmi. „Toto dieťa mi chcelo niečo darovať, no nemalo čo,“ pokračovala Rachel. „Takže, aby neostala s prázdnymi rukami, sa študentka rozhodla darovať mi najchutnejšiu časť svojich raňajok. Povyberala totiž to, čo každému dieťaťu chutí najviac, a to spomínané cukríky. Zabalila ich do vrecúška a darovala mi ich.“

Učiteľka sa rozhodla, že tento krásny príbeh zdieľa na sociálne siete a podelí sa tak o túto skúsenosť s ostatnými. Chce, aby si tak ľudia uvedomili a ocenili to, že aj keď táto mladá dievčina nemala čo ponúknuť, bola ochotná vzdať sa svojho vlastného jedla a tej najchutnejšej časti raňajok. „Nikto nemá rád cereálie Lucky Charms bez marshmallows,“ povedala Rachel. Príspevok bol zdieľaný už viac ako 100 000 krát a mal skvelé odozvy od ľudí. Mnohí sa ozývali s tým, či by nemohli škole niečo darovať.

„Som veľmi hrdá na to, že moje dievčatko sa dotklo toľkých sŕdc spolu s tým mojím,“ napísala. „Moje želanie je, aby si všetci z vás zapamätali na toto jednoduché a pritom veľkorysé gesto plné lásky a aby ste ho nosili so sebou. Taktiež ďalej šírili lásku a urobili láskavosť každému, komu to bude možné – a to nielen počas tohto obdobia Vianoc.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.