Kvalitný spánok je mimoriadne dôležitý a tiež prispieva k zdraviu konkrétneho jedinca. Doktor Karan Raj to veľmi dobre vie a rozhodol sa zdieľať niekoľko jednoduchých trikov ako si zabezpečiť kvalitný spánok, po ktorom môžete aktívne vyštartovať do nového dňa. 

Foto od Pixabay

Teraz zrejme veľa z vás sklameme, no jesť pred spaním nie je dobrou voľbou a už vôbec nie jesť uprostred noci. Ak budete jesť pred spaním, tak to môže spôsobiť napríklad pálenie záhy. Doktor odporúča mať rozmanitú stravu s vysokým obsahom vlákniny a tiež konzumovať také jedlá, ktoré sú prospešné pre črevá. „Prosperujúci a rozmanitý črevný mikrobióm sa ukázal ako prospešný,“ povedal doktor. 

Karan pripomína, aby ste sa vyhýbali telefónu pred spaním a samozrejme aj iným podobným zariadeniam. Modré svetlo z obrazoviek oneskoruje produkciu melatonínu asi o tri hodiny. Ak ale potrebujete niečo robiť pred spaním, tak vymeňte telefón za knihu alebo sa venujte meditačným a dychovým cvičeniam. Samozrejme by ste mali vynechať večerné pozeranie hororov, nechoďte do postele bezprostredne po tréningu, doprajte si pred spaním horúcu sprchu a taktiež by ste nemali piť kávu po 14. hodine.

Foto od Facebook/Dr. Karan Raj

Všetko sú to rady, ktoré sú známe a odporúčajú ich viacerí odborníci, no predsa len má doktor jednu radu, o ktorej ste doteraz zrejme nepočuli. Ide o to, že budete presviedčať samých seba, aby ste zostali hore, no vaše telo v takom prípade urobí opak a umožní vám zaspať. Nazýva sa to takzvaný paradoxný zámer. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.