Generálny riaditeľ, hlava celého Amazonu a druhý najbohatší muž sveta – Jeff Bezos oznámil, že v roku 2019 rozdal už 98,5 miliónov dolárov, a to až 32 organizáciám, ktoré pomáhajú rodinám bez domova. Tento čin hovorí sám o sebe a zaslúži si uznanie.

jeff bezos fotografia
Foto od jurvetson

Charitatívna nadácia tohto miliardára oznámila výšku svojich darov len tento týždeň. Do konca roka nám ešte ostáva nejaký ten mesiac a preto sa dá očakávať, že výška darov ešte porastie. Bezos založil nadáciu v septembri 2018 a od samotného začiatku avizoval, že bude štedrá. Nadácia má stanovené dva hlavné ciele: financovanie organizácií, ktoré pomáhajú rodinám bezdomovcov a zriaďovanie predškolských zariadení.

Dary v tomto roku smerovali 32 organizáciám rozmiestnených v 23 štátoch a ich veľkosť sa pohybovala od 1,25 do 5 miliónov dolárov. Oproti minulému roku jeho dary ešte narástli o cca 1 milión dolárov. Odhaduje sa, že čistá hodnota majetku tohto miliardára predstavuje cca 109 miliárd dolárov, čo z neho robí momentálne druhého najbohatšieho človeka na svete (hneď po Billovi Gatesovi). Na prvom mieste sa však v poslednom čase títo dvaja páni často striedajú, pretože hodnota Amazonu aj Microsoftu kolíše. Aj toto je typický príklad toho, že niektorí bohatí ľudia sa dokážu o svoje bohatstvo podeliť. Mnoho z nich má chuť pomáhať a to je veľmi dôležité.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.