Už dnes 5. júla odchádza Jeff Bezos oficiálne do dôchodku. Jeden z najbohatších mužov sveta má toľko peňazí, že by mu to stačilo aj na niekoľko životov. Za svoj život si totiž zarobil neuveriteľných 197 miliárd dolárov a to aj vďaka tomu, že rok 2020 mimoriadne prial Amazonu.

Foto od Wikimedia

Vďaka tomu, že ľudia nakupovali minulý rok oveľa viac online, Jeffova spoločnosť Amazon zaznamenala neuveriteľne ziskový rok a jeho bohatstvo tak narástlo až o viac ako 75 miliárd dolárov. Najbohatší muž sveta sa teda rozhodol odísť do dôchodku v tento špeciálny deň preto, že Amazon založil 5. júla 1994, teda presne po 27 rokoch sa rozhodol pre tento krok. 

A pokiaľ ide o bohatstvo Jeffa, tak je známe, že do dôchodku odíde s dvakrát viac peniazmi ako má celá britská kráľovská rodina, ktorá disponuje 88 miliardami dolárov. A ak to chceme porovnať ešte v inom ukazovateli, tak napríklad suma, ktorou miliardár disponuje je dokonca vyššia ako je HDP niektorých krajín. 

Foto od Wikimedia

Amazon samozrejme nezanikne a funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti prevezme Andy Jassy, ktorý je aktuálne generálnym riaditeľom spoločnosti Amazon Web Services. Andy však bude čeliť niekoľkým nie práve príjemným výzvam. A to najmä potom, čo sa ukázalo, že niektorí zamestnanci dostávajú iba stravne lístky a pracujú v zlých podmienkach, zatiaľ čo spoločnosť mimoriadne napreduje. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.