Omladnúť je snom nejedného človeka. Podľa portálu IFL Science sa tento sen stane reálnym v Južnej Kórei. Nový juhokórejský prezident Yoon Suk-yeol má totiž v pláne omladiť všetkých obyvateľov krajiny o jeden až dva roky.

Zdroj: flickr

Akokoľvek to môže znieť zvláštne, tento krok má dobrý dôvod. Takmer v celom svete majú ľudia jeden rok až po narodení. V Južnej Kórei je to oveľa zložitejšie – jednodňové dieťa môže mať aj dva roky. 

Čas strávený v maternici sa v Kórei počíta ako súčasť vášho života. Aby to bolo ešte komplikovanejšie, podľa tohto systému človek nezostarne o ďalší rok v deň svojho narodenia, ale na Nový rok, čo znamená, že dieťa narodené na Silvestra dve minúty pred polnocou, má na druhý deň už dva roky. 

Zdroj: flickr

Keďže je juhokórejský systém počítania veku chaotický a neraz spôsobil množstvo komplikácií, vláda sa na čele s novým prezidentom konečne rozhodla zosúladiť vekové určovanie so zvyškom sveta. Aký dopad to však bude mať na Juhokórejčanov, zatiaľ nie je známe. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.