Vo svetle nedávnych udalostí týkajúcich sa pandémie koronavírusu veľa ľudí špekuluje o tom, či sa kríza riešila v ich krajine dostatočne dobre najmä zo začiatku, čo sa dalo urobiť lepšie a tak podobne. Ľudia aj preto prichádzajú na sociálne siete, aby sa podelili o svoje vlastné skúsenosti a diskutovali s inými o tom, aké opatrenia prijali vlády v tých ich krajinách.

Napriek globálnemu úsiliu medzinárodných zdravotníckych organizácií pomôcť krajinám v núdzi vyrovnať sa s krízou rovnako ako vo vyspelých krajinách sa zdá, že je to stále veľmi nevyrovnaný boj. Ukázalo sa však aj to, že Južná Kórea našla jednoduchý, ale zato geniálny spôsob, ako zabrániť tomu, aby ľudia v karanténe opúšťali svoj domov a aj napriek tomu mali k dispozícii potrebné veci. Užívateľ Imguru, ktorý vystupuje pod prezývkou Uvzxkwq, nedávno zdieľal fotografie tzv. balíčka starostlivosti, ktoré mu poskytla juhokórejská vláda v druhý deň karantény. Balenie obsahovalo nielen hygienické potreby, ako sú rúška na tvár a dezinfekčné prostriedky na ruky, ale aj čerstvé potraviny a základné potreby.

Užívateľ Redditu vystupujúci pod menom „TheMemeChurch“ je v súčasnosti v podobnej situácii a k téme sa vyjadril, že aj on dostal zásoby, ktoré mu poslali potom, ako ho otestovali. Tvrdí, že obsah balíčka ho príjemne prekvapil, pretože tam toho našiel oveľa viac ako pôvodne očakával.Úprimne povedané, spôsob riešenia tejto situácie bol nesmierne efektívny, profesionálny a aj upokojujúci. Dáva nám to nádej, že Kórea sa dokáže s týmto vírusom vyrovnať najmä vďaka veľmi aktívnemu testovaniu lepšie v porovnaní s väčšinou ostatných krajín,“ zhodli sa obaja diskutéri.

Spolu s tovarom dodali aj pokyny na likvidáciu odpadu, aby potenciálne infikovaní ľudia vírus nerozširovali ešte viac. „Pokyny na likvidáciu odpadu pre ľudí bez príznakov COVID-19 spočíval v tomto: po naplnení dodaného vrecka na likvidáciu odpadu ho uschovajte a na dezinfekciu vrecka použite antivírusový sprej (najmenej raz denne). Naplňte iba 75% vrecka, pevne ho zviažte a dezinfikujte pomocou spreja. Tašku by ste si mali uschovať až do konca karantény a zavolať na príslušné číslo a kompetentní ho za vás zlikvidujú.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.