Aktivisti bojujúci za práva zvierat sa radujú z najnovšej správy. V Južnej Kórei zatvoria najväčší psí bitúnok v krajine, ktorý je určený predovšetkým na produkciu psieho mäsa. Komplex s názvom Taepyeong-dong v meste Seongnam predtým obsahoval až šesť bitúnkov, ktoré dodávali do rôznych častí krajín najviac mäsa. Tento týždeň však začali úradníci konať a tieto pozemky menia na verejný park.

Foto od wikimedia

Uzavretie komplexu prichádza v čase, keď spotreba psieho mäsa v Južnej Kórei výrazne klesá, a to najmä medzi mladšími generáciami. Z júnového prieskumu vyplýva, že až 70% obyvateľov tejto krajiny sa vyjadrilo, že už viac nebudú konzumovať psie mäso. 

V apríli tohto roku okresný súd v Bucheone pokutoval istého poľnohospodára podľa zákona o ochrane zvierat za nezákonné zabíjanie zvierat, pričom rozhodol, že spotreba mäsa nie je legálnym dôvodom na zabíjanie psov. V auguste zas úrady oznámili, že na trhu Kyungdong v Dongdaemune nebude viac psích bitúnkov.

„Toto je skutočne pozitívny moment vedúci k zániku konzumácii psieho mäsa v Južnej Kórei. Je to tiež jasné posolstvo, že takýto priemysel je v tejto krajine čoraz menej vítaný,“ povedala vo vyhlásení Nara Kim z medzinárodnej humánnej spoločnosti.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.