Takmer každý kút Slovenska ponúka nádherné miesta, kde môžete ísť či už za oddychom, alebo obdivovať pamiatky. My vám teraz prinášame miesta, ktoré jednoznačne stoja za vašu návštevu. Nie sú od seba vôbec ďaleko, stihnete ich prejsť aj za jeden deň. Určite si ich však aj za krátky čas dokonale vychutnáte. Ak ste zo Žiliny, veľa neprecestujete a na výlet budete dlho spomínať.

Hrad Strečno a Paseka

Tento nádherný hrad sa týči na vysokej skale. Ak však zaparkujete pod hradom, cesta k nemu vám ubehne veľmi rýchlo. Po ceste budete prechádzať cez stredovekú dedinu s názvom Paseka. Tá vám spríjemní celý výlet. Uvidíte tam typické domčeky z obdobia stredoveku a tiež si môžete vyskúšať streľbu lukom. Okrem toho je tam aj ihrisko pre deti. K hradu to už budete mať na skok. Od dedinky trvá cesta podľa tempa, cca od 5-10 minút. Hrad je postavený na takom mieste, že od neho budete mať nezabudnuteľný výhľad na celé okolie.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

 

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

 

Budatínsky hrad

Takmer v samom centre Žiliny nájdete ďalší skvost. Založili ho v 13. storočí. Okrem toho, že je to krásna stavba, je na výbornom mieste. Obkolesuje ho totiž nádherný park so vzácnymi stromami. Je to dokonalý výlet pre rodiny s deťmi. V parku sa môžete bezplatne pohybovať a oddýchnuť si v krásnom prostredí, a pritom navštíviť tento hrad i kaplnku, ktorá je v jeho tesnej blízkosti. Alebo si zahrať aj hry na krásnej udržiavanej tráve.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

Súľov – Hradná, Súľovské skaly

Nádherná obec, ktorá vám ponúka ešte krajšie prostredie i výhľady. Vyberte sa tam za turistikou do vrchov alebo prejdite sa po okolí a z každej strany sa vám naskytne pohľad na Súľovské skaly. Ak chcete ten najlepší panoramatický výhľad a nie ste práve turista, vydajte sa na asi 20-minútovú túru k zrakovej pyramíde. Je to nová atrakcia postavená na lúke. Choďte tam a určite neoľutujete.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

Manínska tiesňava

Tento slovenský skvost je takisto súčasťou Súľovských vrchov. Je to najužší kaňon na Slovensku. Tiahne sa 1 km a ponúka vám nádherné prostredie. Obrovské skaly, na vrchol ktorých ledva dovidíte a prechod pre autá je taký úzky, až ho z niektorých strán ťažko rozoznať. Niektoré skaly majú výšku až 400 m. Toto miesto je takisto hodné vašej návštevy.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

Zdroj: Zaujímavý svet

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.