Polícia monitorovala niekoľko dní chatu pri Leviciach kvôli pytliactvu. Na chate sa v tom čase nachádzali Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Para, syn Tibora Gašpara a Miroslav Bödör. Priestorovým kamerám sa podarilo zachytiť ich tajné rozhovory. Hodinové obrazovo-zvukové materiály zaznamenali nielen ich neformálne diskusie, ale aj rozhovory o aktuálnych kauzách, o prípravách tlačových besied, o trestných konaniach policajného exprezidenta Gašpara, oligarchu Norberta Bödöra, Dušana Kováčika a ďalších.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová sa vyjadrila, že vyhotovené záznamy a ich doslovné prepisy potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v kauze Očistec o nahrávky z chaty

Zdroj: Youtube

V jednom zo zverejnených videí hovorí Kaliňák o kauze údajnej korupcie na Ministerstve vnútra SR, o ktorej vypovedal Peter Petrov. Kaliňák sa vyjadril, že polícia zatiaľ chytila len spodnú úroveň organizovanej skupiny. 

K situácii sa vyjadril aj Róbert Fico. Podľa neho je zverejňovanie nahrávok špinavá práca Lipšica. „S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií na svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách,“ dodal Fico. 

ZDROJ:  Aktuality.sk

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.