V Indii otvorili dokonalú ekologickú kaviareň, ktorá dokazuje, že kartón nie je vhodný len na prenášanie vecí či len obyčajný odpad určený na vyhodenie. Tento podnik je postavený a zariadený výlučne z tohto materiálu. Jedinou výnimkou je kuchyňa, čo je logické.

Cardboard Café sa nachádza v Bombaji a okrem kuchyne je všetko – od stolov a stien až po svietidlá a držiaky menu vyrobené z tejto plne recyklovateľnej lepenky. Celkovo je kaviareň vyrobená z kartónu o rozlohe 3 700 metrov štvorcových. Kartón sa prirodzene skladá z asi 50% vzduchu, materiál je ľahký, trvanlivý, lacný a výborne pracuje pri pohlcovaní zvuku, čo z neho robí ideálne prostredie pre tých, ktorí neobľubujú rušné podniky.

Stoly však boli ošetrené voskom, aby boli odolné voči akýmkoľvek škvrnám z kávy či iných nápojov. Kaviareň navrhol Nuru Karim, zakladateľ indickej architektonickej firmy Nudes. Celkovo trvalo 7 mesiacov, kým kaviareň navrhli a postavili. 3 mesiace sa zaoberali architekti návrhom a 4 mesiace následne kaviareň stavali. Celý tím totiž strávil veľa času testovaním trvanlivosti, pružnosti, odolnosti voči vlhkosti a teplotnej adaptácie materiálu. Okrem toho, že kaviareň je vyrobená z trvalo udržateľných materiálov, špecializuje sa aj na poskytovanie jedál z bio a miestnych zdrojov.

 

“Chceme obhajovať otázky, akými sú klimatické zmeny, globálne otepľovanie, udržateľnosť a dúfame, že táto kaviareň by sa mohla stať akýmsi “dialógom” medzi prírodou a ľuďmi o spôsobe, akým zaobchádzame s našimi národnými zdrojmi, s planétou a tiež tým, akým spôsobom konzumujeme či recyklujeme,” povedal Nuru Karim.

View this post on Instagram

Thank you @romibites 😍✌🏻 Last night we braved the cold Mumbai winter to try out the week-old Cardboard Cafe at BKC Inspire and found it as much a visual treat as a hip stop for health-forward, moreish plates of food. With @bharatdabholkar around there’s bound to be plenty of timeless stories from theatre and films, but this time it was even more fun with owner and well-known actress @shilpatulaskar joining into the fray ❤️ In-between listening to them, and gawking at the dune-like sweeps of corrugated board that have been fashioned into artistic wallscapes, menus, chandeliers and even tables and chairs, we managed to try quite a few dishes from the seasonal, on-the-go menu. Of these, my favourites were the hearty Chicken and Black Rice Bowl, the Ros Omelette-inspired Meen Omelette and the super-moist French Toast… all licked clean! 👅 Definitely worth a visit! 👍👍 #newcafe #newplace #foodstagram #bkcinspire #cardboard #corrugatedboard #artisitic #beautiful #bistro #onthego #minimalist #goodfood #cheerfulteam #dinnerstories #talesfromthehood #mumbaifood #foodie #instafood #foodvideo #coffee #food #cafe #bombay #goodvibes

A post shared by CARDBOARD (@cardboardbombay) on

Zdroj: Goodnewsnetwork.com

, Kaviareň je kompletne vybudovaná a zariadená z jediného materiálu – kartónu
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.