Máme tu koniec roka a pre mnohých obľúbený Silvester. Alkohol bude tiecť potokom, zvlášť na Slovensku. A tohto návykového nápoja sa týka aj dnešný článok. Nová štúdia totiž naznačuje, že pitie alkoholu a kávy každý deň má za následok, že sa dožijete vyššieho veku. Avšak, pamätajte na to, že všetko s mierou.

wine fotografia
Foto od jill111

Najnovšia štúdia z Kalifornskej univerzity Irvine naznačuje, že ľudia, ktorí pili mierne množstvá alkoholu alebo kávy, žili dlhšie ako tí, ktorí abstinovali. Je dôležité podotknúť to najhlavnejšie a síce, že toto zistenie platí len v prípade pitia alkoholu v miernych dávkach. Podľa štúdie tí, ktorí vypili dve poháre vína alebo piva denne, zaznamenali zníženie rizika na predčasnú smrť o 18 percent. Dve šálky kávy denne znížili riziko o 10 percent.

Štúdia skúmala viac ako 1 600 ľudí vo veku od 90 rokov, a to od svojho vzniku v roku 2013. Účastníci sa dohodli na dvojročných kontrolách, aby pomohli výskumným pracovníkom určiť, ktoré faktory a životné voľby spôsobili, že ľudia sa dožívajú veku staršieho ako 90 rokov. Táto veková skupina je, paradoxne, najrýchlejšie rastúcou vekovou skupinou v USA.

Ďalším prekvapujúcim nálezom bolo, že účastníci výskumu, ktorí mali nadváhu, žili dlhšie ako ľudia s bežnou váhou alebo ľudia s nižšou hmotnosťou, ako by mala byť. Zároveň však pravidelné cvičenie a venovaniu sa svojmu koníčku taktiež dopomáha k zníženiu rizika predčasného úmrtia. Avšak, treba pamätať na to, že všetko s mierou.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.