doggo fotografia
Foto od AndréKöster

Odtlačky labiek sú podľa všetkého out. Avšak „in“ začínajú byť odtlačky ňufákov! Každý psí odtlačok nosa je úplne iný a každý psí nos má výnimočné čuchové schopnosti, čo robí zo psov skutočne špeciálnych maznáčikov.

Tak ako sú u nás nenahraditeľné odtlačky prstov, u psov je unikát každý odtlačok nosa. Ich nosy majú jedinečné výrastky, vrásky, póry a priehlbinky, ktoré spolu vytvárajú odlišný odtlačok.

Tieto odtlačky môžu byť dokonca využité na to, aby sme rozoznali jedného psa od druhého. Odtlačok nosa je najspoľahlivejšia cesta ako stopovať vášho psa, keďže sa nosy nikdy nemenia. Obojky alebo iniciálové prívesky sa môžu ľahko stratiť, zmeniť alebo odstrániť. Dokonca aj mikročipy môžu byť odstránené. Naopak odtlačok nosa je bezbolestný a úplne presný spôsob identifikácie vášho psíka.

Rovnako ako sa dajú vyzbierať ľudské odtlačky prstov a zaviesť sa do databázy, by bolo teoreticky možné spraviť to isté s odtlačkami ňufákov všetkých psov.

Tento identifikačný spôsob však zatiaľ nie je svetovo vôbec rozšírený. Kanadský Kennel Club síce používa túto metódu od roku 1938, ale aj tak je len jednou z mála organizácií, ktoré by túto formu odtlačkov používala neustále.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.