Pri nákupe pánskeho oblečenia ste sa už možno stretli s rôznymi označeniami strihov, ktorým ste tak úplne nerozumeli. Sú písané v angličtine a častokrát vedia neznalých celkom zamotať. V dnešnom článku si preto vysvetlíme tri základné strihy pánskeho oblečenia, aby sa vám už nestalo, že nebudete v obchode vedieť po čom siahnuť.

Pánske tričká rozlišujeme na tri základné strihy: Classic Fit, Regular FitSlim Fit. Čím sa od seba líšia, ktorý je v dnešných dňoch populárnejší a ktorý strih je najvhodnejší pre vás?

·      Strih CLASSIC FIT

Classic Fit už vo svojom názve obsahuje slovo „klasický“. Znamená to, že tričká, ktoré majú vo svojom popise alebo na ceduľke napísané, že sú tohto strihu, budú sedieť všetkým mužom s normálnou postavou. Tričko nie je príliš voľné ani príliš obtiahnuté. Ide o klasické rovné tričko, kde oblasť hrudníka aj pása je rovnako dlhá.

·      Strih REGULAR FIT

Tento strih tričiek padne všetkým mužom, ktorí sú si vedomí svojej mohutnejšej alebo väčšej postavy. Tričko je voľnejšie najmä od pazúch smerom dole, aby poskytlo čo najväčší komfort svojmu nositeľovi. Hoci je celé tričko voľnejšie a nemá úplne rovný tvar, nemôžeme hovoriť o tom, že by pôsobilo vyťahane.

·      Strih SLIM FIT

Takýto strih trička sa vyznačuje svojou úzkosťou. Tričko je vyrábané tak, aby oboplo hrudník a pás. Je preto vhodné skôr pre chudšie alebo vyšportovanejšie typy, ktorým nevadia obtiahnuté veci. Cieľom tohto strihu je určite aj zdôraznenie mužských svalov. Tričko má väčšinou menší výstrih a už od ramien je úzke a pružné. Momentálne je najpopulárnejším strihom medzi mužmi, keďže zvýrazňuje postavu.

Takéto rozdelenie strihov nenájdete len pri tričkách, nájdete ho aj pri pánskych polokošeliach, košeliach ale aj bundách. Najlepšie sa budete cítiť, keď si zhodnotíte, ktorý strih sa vám bude najlepšie nosiť a vy sa v ňom budete cítiť pohodlne. Prípadne poproste vašu priateľku či manželku, aby vám s výberom poradila.

Strihov pánskeho oblečenia je určite viacej, my sme vám dnes priniesli základné rozdelenie.

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.