Ochranné rúška na tvár sa stali jedným z najviac dopytovaných tovarov na Slovensku. Ich nedostatkom trpia nielen ľudia ale aj samotný zdravotný personál v nemocniciach.  Bežní ľudia sa rozhodli ušiť si rúško doma a aj keď to zvládnete napríklad aj s vreckom od vysávača a bez šicieho stroja stále je na mieste otázka, či a kde sa dá rúško na tvár kúpiť. Článok sme vzhľadom na druhú vlnu ochorenia covid-19 znova aktualizovali. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, kde zoženiete ochranné rúška na predaj na Slovensku ale aj v zahraničí.

Vypredané ochranné rúška

Aktualizovaná tabuľka overených slovenských predajcov

Overený eshopRúška na predaj
Prezdravie.sk Zobraziť ponuku
Lieky.24.sk Zobraziť ponuku
TPD.sk Zobraziť ponuku
Pilulka.sk Zobraziť ponuku

 

Textilné 3 vrstvové rúško s pekným vzorom

Antibakteriálne rúško s nano membránou. Na predaj ho má overený slovenský predajca Prezdravie.sk

, Kde kúpiť ochranné rúško na tvár? Situácia už nie je zúfala na predaj ich nájdete v zahraničí aj na Slovensku

 

Rúška na predaj na Slovensku cez ExoFoto

, Kde kúpiť ochranné rúško na tvár? Situácia už nie je zúfala na predaj ich nájdete v zahraničí aj na Slovensku

 

 

Pekné bavlnené rúška na predaj

Veľkopredajca TPD má ponuku nových štýlových a farbnách rúšok. Cez tohto veľkého predajcu sa rozhodlo predávať ochranné rúška aj viacero slovenských interpretov ako Rytmus či Sima.  Mnoho dizajnov je na sklade a budú vám doručené naozaj rýchlo. Ide o rúška na viacnásobné použitie predovšetkým z bavlny . K niektorým dizajnom vám momentálne tpd pribalí aj zaujímavý darček.

Kde kúpite rúško na tvár? Na predaj ich nájdete v bazároch, skupinách ale odporúčame overené e-shopy.

Rúška už nie sú tak nedostatkový tovar ako boli na začiatku pandémie.  Na predaj ich nájdete v internetových bazároch alebo facebookových skupinách. . Dávajte ale pozor! Niektorí predajcovia rúšok sú veľmi nemorálni a za rúško, ktoré si ušili svojpomocne si pýtajú veľa peňazí a tiež nemáte istotu, či vám rúško dorazí ak nejde o osobné vyzdvihnutie. V tom prípade je lepšie si rúško ušiť doma alebo si ho objednať zo zahraničia alebo od overeného slovenského predajcu.

rusko na tvar bazos

Mohlo by vás zaujímať: Kde majú respirátory na predaj ?

 

Rúška sa dajú kúpiť aj v zahraničí

Vďaka globalizácií a internetu si stále môžete objednať ochranné rúška na tvár zo zahraničných obchodov. Napríklad nemecký Amazon je dostupný aj v Čechách a na Slovensku . Dokonca s českou lokalizáciou si môžete objednať rúška priamo z Číny, kde sa situácia zlepšila . Overeným globálnym predajcom je aj AliExpress, kde ich rovnako posielajú priamo z Číny.

Rúška na predaj – AMAZON

Vyberáme pre vás aktuálne ponuky z Amazonu. Ide o aktuálnu ponuku a aj keď sa snažíme článok pravidelne aktualizovať o nové aktuálne dostupné produkty, ospravedlňujeme sa ak niektorí z nich nebude dostupný. Ide o továr, ktorí sa rýchlo rozpredáva nielen na Slovensku.

 

Na Amazone viete nájsť napríklad:

50 Chirurgických jednorázových rúšok na tvár  N95

Skvelé balenie až 50 rúšok za 13,91 . Ak ste na internete viac doma ako napríklad vaši starší susedia odporúčame zobrať aj pre nich a nechať ich napríklad vo vchode paneláku.

chirurgicke rusko s gumickou

 

Ochranné rúško N95

Kvalitnejšie  rúško s vyššou cennou za kus. Maska filtruje približne 95% častíc.

, Kde kúpiť ochranné rúško na tvár? Situácia už nie je zúfala na predaj ich nájdete v zahraničí aj na Slovensku

Rúška na  predaj AliExpress

Výhodou AliExpressu v tejto situácií je, že je to priamo čínska firma, ktorá ma dosah na ázijskych predajcov. Ako viete v Číne je pandémia na ústupe a tak si môžu dovoliť niektorí predajcovia pokrývať aj európsky trh. Ďalšou výhodou môže byť o niečo lepšia cena . Nevýhodou je napríklad nedostupnosť stránky v českom alebo slovenskom jazyku a tiež niekedy dlhšia doba dodania.

Na Aliexpresse nájdete napríklad:

Trojvrstvová ochranná maska KN95

, Kde kúpiť ochranné rúško na tvár? Situácia už nie je zúfala na predaj ich nájdete v zahraničí aj na Slovensku

 

10-100 kusov trojvrstvových ochranných rúšok FFP3 N95

Výhoda AliExpressu je, že tu nájdete napríklad aj naozaj veľké balenia jednorázových rúšok. Vhodné napríklad pre podnikateľov.

, Kde kúpiť ochranné rúško na tvár? Situácia už nie je zúfala na predaj ich nájdete v zahraničí aj na Slovensku

 

Lokálni predajcovia, susedia  a zahraničie sú vaša najlepšia stávka na istotu ak potrebujete rúško a nemôžete si ho ušiť. Snažte sa podporovať predajcov, ktorí sa nesnažia na nešťastí ľudí zarobiť ale tí, ktorí chcú v prvom rade pomôcť v krízovom období.

 

FAQ – Často kladené otázky

Zopár rýchlych otázok, ktoré vám pomôžu.

Kedy budú dostupné ochranné rúška na predaj?

Ešte v marci sme písali, že situácia s rúškami na predaj je na Slovensku kritická. Dnes sa situácia našťastie zmenila a obchodníci sú dobre zásobení. Aj keď vláda podniká niektoré kroky na to aby zabezpečili rúška, nie sú určené pre “bežných” ľudí ale v prvom rade pre ľudí, ktorí sú v kontakte s veľkým počtom ľudí a to v prvom rade lekári a zdravotný personál či dôchodcovia . Nedostatkom rúšok v marci trpeli aj veľké reťazce, ktoré sa snažili pre svojich predavačov zabezpečiť rúška no tiež narážali na mnoho problémov.

Ako nosiť rúško?

O nosení ochranného rúška na tvár sme napísali osobitný článok. Nájdete v ňom informácie nielen o to ako nosiť rúško ale aj ako sa ho po používaní zbaviť. Dbajte na správnu stranu, na čistotu rúk a uistite sa, či rúško nie je poškodené alebo príliš používané.

Je objednanie rúšok cez Aliexpress alebo Amazon bezpečné?

Samozrejme, ide o overených a globálnych predajcov. Nevýhodou ale je, že si zaplatíte poštovné a na tovar si počkáte dlhšie ako od slovenského predajcu. Tiež musíme podotknúť, že v čase krízy sa týmto dvom firmám darí oveľa viac ako slovenským predajcom preto je možno namieste podporiť lokálne firmy v neľahkých časoch.

 

Naše odporúčanie teda znie, že ak sa vám nechce strácať čas šitím rúška doma určite skúste nakúpiť od niektoré z overených slovenských predajcov. Ak je vo vašom záujme ušetriť a kúpiť rúško čo najlacnejšie vašou voľbou môže byť napríklad čínsky Aliexpress alebo nemecký Amazon, musíte však rátať s dlhšou dobou dodania.

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.