57-ročný herec Keanu Reeves je už dlho známy svojou dobročinnou povahou. Za prvý film Matrixu si zarobil v roku 1999 celkovo 35 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 31 miliónov eur. S týmto slušným zárobkom sa však rozhodol podeliť. 70 percent svojho platu venoval na financovanie výskumu leukémie po tom, čo jeho mladšej sestre Kim diagnostikovali v roku 1991 rakovinu. 

„Vždy tu bola pre mňa a ja tu budem vždy pre ňu,“ vyjadril sa Keanu, ktorý bol počas sestrinej choroby jej hlavným opatrovateľom. Aby bol stále s ňou, rozhodol sa predať svoj dom. 

Jeho sestra sa po desiatich rokoch z choroby nakoniec vyliečila. Herca táto situácia podnietila k tomu, aby založil charitatívnu nadáciu na pomoc tým, ktorí tiež bojujú s rakovinou. O svojej charite veľa nehovoril, nakoľko chcel, aby sa nespájala s jeho menom. 

Zdroj: Youtube

To, že má Keanu Reeves šľachetné srdce dokazuje aj množstvo jeho iných dobrých skutkov. Herec sa napríklad po prvom filme Matrixu vzdal množstva peňazí v prospech kostymérov a iných pracovníkov. V roku 1996 sa pri nakrúcaní filmu Diablov advokát vzdal rovnako časti svojho honoráru, aby si tvorcovia mohli dovoliť zaplatiť legendárneho Al Pacina. 

Herec si prežil naozaj ťažké detstvo. O to viac zrejme dokáže prejavovať úctu, pokoru, slušnosť a to nielen voči svojim známym, ale aj voči úplne neznámym ľuďom. Keanu Reeves je jednoducho človek, ktorého neskazili ani veľké peniaze. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.