Psi, rovnako ako ľudia, majú dlhodobú pamäť, ktorá má „na starosti“ opätovné poslúchanie príkazov či zapamätanie si miesta, kde pred 3 týždňami videl napr. zvyšky mäsa. Tieto tvory majú navyše epizodické spomienky, ktoré môžu zahŕňať videnie obrázkov toho, ako sa prechádzajú so svojim majiteľom alebo niečo podobné. Možno aj práve vďaka týmto vrelým myšlienkam sú psi nielen lojálni k svojim pánom, ale vyjadrujú im aj podporu. Nejde však len o psov, ale aj mačky a iné zvieratá, ktoré dokážu tichou podporou viac ako ľudia slovami.

„V noci som robil nejaké veci do práce a toto robila moja mačka“:

Táto mačka zas čaká s chlapcom každé ráno na autobus:

Psík priniesol majiteľke ceruzku zatiaľ čo ona kreslila:

Niektoré mačky nosia majiteľom mŕtve myši či vtákov, no táto priniesla donuty, ktoré má rada ona aj jej majiteľ:

„Počul som akoby niekto zaklopal na dvere. Išiel som sa pozrieť a našiel som tam môjho psa, ktorý mi k dverám priniesol paličku“:

„Keď som predstierala, že mám dobrú náladu, bol šťastný so mnou. Keď som ale predstierala, že som smutná a plakala som, priniesol mi hračku a ľahol si ku mne“:

Táto mačička má 19 rokov a bola so svojou majiteľkou po väčšinu jej života v čase ženinej dospelosti:

„Každé ráno sa mi príde pozdraviť“:

„Väčšinou spí pri mojich nohách, no keď som smutná alebo sa necítim dobre, príde ku mne a pozerá na mňa jeho veľkými očami“:

Tohto kocúra si adoptoval chlapík z útulku v deň jeho narodenín. Kocúr však nemal rád ľudí, pretože bol týraný. Týždeň strávil skrývaním sa pod posteľou, ďalší týždeň nenechal majiteľa dotknúť sa ho a pozrite čo urobil po tých dvoch týždňoch:

Toto nepotrebuje komentár:

20+ Pets Whose Silent Support Is Better Than 1,000 Words

Plakal som o 2 hodine ráno, keď Mowgli ku mne skočil do postele. Pokúsil sa ma utešiť tým, že mi oblízol tvár, pritúlil sa vedľa mňa a priniesol mi jednu z jeho kostí„:

Zdá sa, že po celoživotnej fóbii zo psov sa táto žena už cez to dostáva:

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.