Medvedie mamičky sú oddané svojím mláďatkám a vzorne sa o ne starajú. A pretože sú tieto tvory roztomilé, tak okamihy, ktoré si spolu užívajú pri výchove mláďat, sú vždy naozaj vzácne. Aby ste to teda mali podložené aj fotografiami, tak nižšie vám ponúkame zoznam niekoľkých roztomilých záberov z špeciálneho vzťahu medzi matkou a malými medvediatkami.

Počas hibernácie strácajú medvede rôznych druhov až polovicu svojej telesnej hmotnosti, zatiaľ čo ich dojčiace mláďatá rýchlo rastú vďaka mlieku. Niektoré medvedie mamičky zachádzajú tak ďaleko, že upratujú po svojich mláďatkách. Keď medvede ukončia hibernáciu, je na čase, aby sa mláďatá začali učiť od matky. Tie svojim deťom ukazujú najmä to ako prežiť. Koniec koncov, za 2-3 roky ich matka naučí všetko potrebné, aby začali žiť svoj vlastný nezávislý život.

A tu už sľúbené fotografie:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.