Žena z New Orleans menom Sonya Karimi prišla s geniálnym nápadom, ako by mohla pomôcť svojim starším psíkom ľahšie sa pohybovať po schodoch. Keďže vlastní 4 domácich miláčikov a 3 z nich majú vyšší vek, tak ich pohyb už nie je ani zďaleka taký, aký by mal byť. A schody sú pre nich čoraz ťažší „oriešok“.

Majiteľka týchto domácich miláčikov sa preto rozhodla postaviť im malý drevený výťah. S nápadom prišla pred niekoľkými mesiacmi v dobe, keď si adoptovala psíka Bodhiho, ktorý mal roztrhnutý kolenný väz. A keďže táto žena pracuje ako terapeutka, tak nápad nabral reálne kontúry, pričom jeho realizácia trvala 3 mesiace. „V práci som videla aké užitočné sú schodiskové výťahy pre ľudí, takže som začala rozmýšľať prečo niečo také nie je dostupné aj pre psov. Vtedy padlo rozhodnutie, že výťah postavíme naším psíkom,“ uviedla Sonya.

Mohlo by sa vám zdať, že zvieratká si na niečo také nebudú vedieť zvyknúť, no v tomto prípade to neplatí. „Prispôsobili sa veľmi rýchlo. Spočiatku som si myslela, že ich budem musieť chvíľu trénovať, aby si na to zvykli, ale nebolo to potrebné. Tento výťah sa obzvlášť zapáčil našim dvom starším mopslíkom,“ dodala majiteľka. Aj keď bol tento výťah postavený pre starších mopslíkov, tak 4-ročný Emery ho tiež veľmi rád využíva.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.