Dokumenty o divočine sú intenzívne a zaujímavé aj preto, že sa tam neustále niečo deje. Rovnako tak sa stalo aj v týchto dňoch. Lev menom Red sa svojou neopatrnosťou ocitol v obrovskom nebezpečenstve. Je zvláštne, že aj také zviera, akým je kráľ zvierat, sa môže stať korisťou. Obklopilo ho totiž viac ako dvadsať krvilačných hyen. Keďže lev tam bol celkom sám, nemal to vôbec jednoduché. Pozrite sa, ako tento boj dopadol.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

„Keď dospejú, mladí jedinci začínajú skúmať hranice svojich možností,“ vysvetľuje vypravovateľ. „Odvážil sa ísť poprechádzať sám a prišiel priamo do stredu územia hyen,“ dodal. A okamžite bol v obkľúčení až 20 hyen. Tento počet ho kľudne mohol zabiť, sám by proti ním veľa nezmohol. Mal však šťastie.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Napokon jeho brat počul rev a prišiel mu na pomoc. Hyeny okamžite utiekli. Je veľmi pôsobivé sledovať takéto súboje. A môžete si to pozrieť aj nižšie na videu. Často totiž takéhoto bezmocného leva neuvidíte.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.