Keď sa amatérsky fotograf vybral na prechádzku s manželkou k pláži Marjanemi, ktorá sa nachádza vo Fínsku, zostali obaja šokovaní. To, čo tam objavili by nikdy neboli čakali. Na pláži totiž ležalo množstvo snehových, resp. ľadových gúľ takmer dokonalého tvaru. Ide o naozaj vzácny prírodný úkaz.

Foto od Instagram

Risto Mattila spolu s manželkou patria medzi niekoľkých šťastných jednotlivcov, ktorí mohli takýto úkaz vidieť na vlastné oči. Ľadové gule pokrývali pobrežie na fínskom ostrove Hailuoto. Takéto gule vytvára silný vietor v spojení s nevyspytateľnou vodou a práve tieto dva živly ich dokážu vyformovať do takýchto tvarov. Chlapík povedal, že niektoré gule boli dokonca veľké ako futbalové lopty.

Foto od Instagram

Ostrov Hailuoto leží medzi Švédskom a Fínskom, no nie je to jediné miesto, na ktorom vznikli takéto zaujímavé útvary. Risto mal však šťastie, že niečo také mohol vidieť na vlastné oči a bolo to prvýkrát, pretože predtým nič podobné nevidel. „Bol to úžasný pohľad. Počas 25 rokov života blízko pláže som nič takéto nevidel. A keďže som mal so sebou fotoaparát, musel som to zdokumentovať pre potomkov,“ povedal chlapík.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.