Mladý pár nedávno privítal na svete bábätko, no nečakali, že bude také ťažké. Ani samotní zdravotníci nevedeli, že na jeho zdvihnutie budú potrební dvaja ľudia. Malý Zagrys, ktorý sa narodil rodičom menom Amy a Zac sa dokonca nezmestil ani na nemocničnú váhu pre novorodeniatka.

Chlapček vážil až 5,7 kilogramov, čo naozaj nie je málo a navyše aj jeho výška bola úctyhodná, pričom mu namerali 61 centimetrov. „Bol taký veľký, že ho jedna sestrička nedokázala zdvihnúť a zavolala si na pomoc ďalšiu osobu. Počula som ako povedala, že nevládze,“ povedala matka o momente tesne po pôrode. „Vedeli sme, že bude dlhý, no naozaj nečakali sme, že bude až taký veľký,“ dodala Amy.

Rodičia nakúpili väčšie oblečenie, keďže očakávali, že chlapček bude väčší, no aj napriek tomu mu bolo oblečenie malé. Kvôli svojej veľkosti sa nevošiel do šiat určených pre 3-mesačné deti. Museli sa tak popozerať po oblečení, ktoré je určené 6-9 mesačným deťom. Amy prezradila, že počas tehotenstva stratila chuť do jedla a jedla len minimum, no z odstupom času to považuje za dobrý krok a vtipne dodala: „Stále premýšľam o tom aký veľký by bol, ak by som jedla viac“.

Aj keď je Zagrys naozaj veľký, tak stále mu nepatrí titul pre najväčšie novorodeniatko v Spojenom kráľovstve. Ten totiž drží George, chlapček, ktorý sa narodil ešte v roku 2013 a vážil neuveriteľných 7 kilogramov!

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.