Dve mysle sú vždy viac ako jedna a keď sa spoja dvaja umelci s podobnou tvorbou, bude to mať za následok vytvorenie niečoho skutočne veľkolepého. Umelkyňa Rivka Wilkins a Jared Davis, ktorý je skvelý v práci s drevom, spolupracovali na spoločnom projekte a výsledok už môžete posúdiť sami.

Davis vytvoril z rekultivovaného dreva obrovský orechový stôl a tiež lavičku, aby umelkyni umožnil spojiť s ním divočinu. Rivke patrí status umelkyne silne inšpirovanej oceánom, čo potvrdila aj v tomto prípade. Jaredov spracovaný kus nábytku oživila vrstvami živice, ktoré vniesli na drevo morské pobrežie. Živicové vrstvy sa krásne prelínajú v súprave nábytku, ktorá sa skladá z konferenčného stolíka a lavice. Umenie Rivky nielenže vdychuje život do klasickej textúry dreva, ale robí z neho kus jedinečného druhu, ktorý vytvára svoj vlastný estetický dojem. Jared potiahol zvyšnú drevenú časť olejom z tvrdého vosku, aby jej dodal matný povrch, ale aj chránil nábytok pred opotrebením.

Oba kusy nábytku sú k dispozícii na stránke obchodu Davis Etsy, pričom cena stola stúpa až na pôsobivých 2 000 dolárov, lavica sa predáva za 1 700 dolárov.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.