Origami je staroveké umenie skladania papiera spojené s japonskou kultúrou. Zvládnutie tejto formy umenia si vyžaduje veľa trpezlivosti a tvrdej práce. Sochy origami sú však ešte zaujímavejšie a dokážu fascinovať tým, ako sa dá jednoduchý papier premeniť na hototvé umelecké diela. Faith Chung z Washingtonu takéto sochy vytvára a je ťažké uveriť, že sú len z papiera.

Umelec objavil čaro 3D origami pred nejakým časom. Avšak, až počas vypuknutia koronavírusu mal čas venovať viac času vlastnej tvorbe. Venuje sa najmä tvorbe zvierat či fiktívnych tvorov. „Nepamätám sa, keď som prvýkrát objavil 3D origami, ale myslel som si, že je úžasné vytvárať z obyčajného papiera hocičo, na čo si spomeniete. Najskôr som začal vyrábať 3D origami ako darčeky pre svojich priateľov, potom som sledoval tutoriály na YouTube a prispôsoboval som ich osobe, ktorej som ich chcel dať,“ povedal chlapík.

Takto vyzerá jeho práca:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.