Traumu zo svojej minulosti niekedy ťažko prekonať. Niektorí sa ju snažia prekonať tým, že pomôžu iným ľuďom v podobnej ťažkej situácii, v akej kedysi boli oni sami. Svoje veľké srdce ukázal najnovšie 83-ročný muž, ktorý prekvapil svojim veľkorysým činom a získal si ním ľudí po celom svete.

Tento starší pán totiž v minulosti zažil niečo, čo si mnohí z nás nevedia ani predstaviť. Najkrajší čas v roku, ktorým sú Vianoce musel stráviť s celou rodinou bez elektriny. Poznačilo ho to, no dá sa povedať, že si z toho zobral len to najlepšie čo mohol. Nikdy ho to nezlomilo, ale práve naopak posilnilo. Urobil niečo, čo by neurobil len tak hocikto. Muž menom Michael Esmond doslova vrátil svetlo a teplo do domovov niekoľkých rodín.

Jeho smutná časť príbehu sa písala v roku 1983, kedy v Pensacole na Floride panovali veľmi silné mrazy. Michael trávil vianočné sviatky s dcérami, no trápil sa kvôli finančným ťažkostiam. Nedokázal totiž zaplatiť účet za elektrinu. Odvtedy ale prešlo mnoho rokov a situácia sa úplne zmenila. Dnes si už tento dôchodca žije na úrovni a darí sa mu neporovnateľne lepšie. Vlastní obrovský rezort a žije v komunite, ktorú tvorí 6000 ľudí. Je to ako taká väčšia dedina, takže takmer všetci sa medzi sebou poznajú a starček má s obyvateľmi dobré vzťahy.

Počas týchto Vianoc sa preto rozhodol pomôcť obyvateľom komunity so zaplatením účtov za elektrinu. Nezabudol na svoje problémy z minulosti, a preto nechcel, aby tieto sviatky prežili niektoré rodiny v tme a zime. Vybral si ľudí, ktorí majú veľký problém zaplatiť účty za elektrinu a hrozilo im bezprostredne odpojenie od elektriny. Počet rodín, ktorým takto pomohol sa napokon vyšplhal na neuveriteľných 36. Zaplatenie všetkých účtov ho vyšlo na 4 100 eur, čo v konečnom dôsledku pri počte rodín nie je až tak veľa. Avšak toto úžasné gesto je skutočne viac ako chvályhodné.

A aby toho nebolo málo, vybavil, aby rodinám zaslal miestny úrad namiesto upomienok vianočnú pohľadnicu. Na pohľadniciach stálo: „Je nám veľkou cťou informovať vás, že vaše šeky boli zaplatené prostredníctvom Gulf Breeze Pools & Spas. Tieto sviatky môžete oddychovať s vedomím, že máte o jeden účet menej. Radi by sme Vám popriali pekné Vianoce.“ Nielen ľudia boli z jeho činu dojatý, obrovskú radosť mal aj samotný Michael. Vyjadril sa, že dostal neuveriteľnú spätnú väzbu od ľudí, ktorí mu za jeho čin nesmierne ďakovali. K tejto situácii sa vyjadrila aj Joanne, ktorá je zodpovedná za fakturácie služieb: „Rozplakalo ma to. Bolo to od neho neuveriteľne krásne a úprimné.“

 

 

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.