„Ako sa môžete obliecť takto sexy, keď vyzeráte takto? Radšej začnite svičiť a postarajte sa o svoje nepodarené telo,“ komentoval niekto príspevok Kristyn, keď sa podelila na internete o svoje popôrodné telo. Rovnako ako mnoho žien aj Kristyn cítila tlak spôsobený jej postavou. Povedala si, ako mnoho matiek, že by mala dostať svoje telo do stavu, v ktorom bolo pred tehotenstvom. Teraz je však všetko inak. Je to vyrovnaná žena, ktorá povzbudzuje všetky ženy a zdvíha im sebavedomie. Za svoje telo sa nehanbí.

„Všetky telá sú dobré“

V škole sa snažila vyzerať čo najlepšie, aby zapadla medzi svojich krásnych priateľov. Často plakala a snažila sa robiť všetko, aby bola chudšia a stala sa tak atraktívnejšou. Každý deň sledovala ako sa v televízii a časopisoch objavujú len niektoré ženy určitej veľkosti a prísnych tvarov tela.

Ale keď stretla svojho manžela na strednej škole, ten ju neustále zahrňoval komplimentami. Jej však trvalo dlho, kým jeho komplimenty typu aká je krásna prijala. Bolo pre ňu ťažké uveriť, že krásu chápe a vidí každý inak. Našťastie jej prvá láska od toho nikdy neupustila a materstvo jej pomohlo vidieť, že ženské telo nemeria krásu či hodnotu.

„Krásu nedokážete odvážiť“

Potom, čo porodila svojho prvého syna Benjamina si Kristyn všimla množstvo článkov a príspevkov o tom, ako sa po pôrode odraziť. Spoločnosti v oblasti zdravia a fitness skrátka nabádajú ženy na chudnutie, aby sa vrátili k pôvodnému výzoru. Kristyn už však mala dosť starostí s negatívnou stigmou ženského tela, takže sa rozhodla zdieľať svoje popôrodné telo tak, ako skutočne vyzerá.

No ako to už býva, od niektorých ľudí dostala nepekné komentáre. Jeden z komentujúcich dokonca zašiel tak ďaleko, že jej telo nazval škaredým a odporučil jej, aby začala cvičiť a zmenila to nepekné telo. Takúto nenávisť je dnes bežné vidieť na sociálnych sieťach. Je však na každom ako sa s tým vysporiada. Kristyn je vyrovnaná žena a teraz vie, že krásu nemožno merať podľa toho, ako vyzerá jej telo.

„Moje telo bolo domovom pre mojich synov“

Strie, jazvy a iné drastické zmeny na tele v dôsledku tehotenstva môžu byť pre každú matku ťažké. Kristyn však vedela, aké šťastie mala, pretože nie každá žena je schopná počať. „Na každú matku, ktorá má jazvy a túži, aby navždy odišli, je tu 10 takých, ktoré by pre ne aj zabili,“ povedala žena.

Kristyn tak zanecháva silné odkazy ženám, ktoré si neustále želajú, aby sa niektorých nedokonalostí na tele už navždy zbavili a ktoré sa nikdy nepovažovali za krásne.Vaša cena sa nedá definovať podľa vášho vzhľadu. Postavte sa, dajte svojmu telu hodnotu a buďte spokojné s telom,“ uzavrela Kristyn.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.