Úzkym rifliam a perovým piercingom v Severnej Kórei odzvonilo. Vodcovi Kim Čong-unovi sa nepáčia a rozhodol sa ich zakázať. Kim Čong-un je známy tým, že sa snaží zastaviť vplyv, podľa neho exotického západného životného štýlu. A tak nejde o prvý zákaz týkajúci sa oblečenia alebo celkovo životného štýlu.

Foto od Pixabay

V uliciach Pchjongjangu už neuvidíte ani ľudí s roztrhanými riflami, tričkami so sloganmi či piercingami v nose. Kim sa snaží čoraz viac kontrolovať Kórejčanov a jeho cieľom je tiež zabrániť presadeniu kapitalistickej ideológie v krajine. Túto správu aj zdôvodnenie bolo uverejnené v severokórejských novinách s názvom Rondong Sinmun, ktoré uverejňujú to, čo vodca alebo kórejská robotnícka strana chce občanom odkázať.

V článku sa uvádzalo toto: „Dejiny nám dávajú zásadné ponaučenie, že krajina sa môže stať zraniteľnou a nakoniec sa zrúti ako vlhký múr bez ohľadu na svoje ekonomické a obranné sily, ak sa nebudeme držať svojho životného štýlu. Musíme si dať pozor na čo i len náznak kapitalistického životného štýlu a taktiež si dať pozor na to, aby sme sa ho zbavili, ak sa vyskytne“.

Už aj 15 schválených socialistických strihov účesov je viac než bizarné nariadenie, no severokórejský vodca zašiel okrem toho a vyššie spomínaných faktov ešte o niečo ďalej. Denné správy informovali občanov, aby okamžite nahlásili človeka, o ktorom zistia, že konzumuje „nesocialistické javy“ ako napríklad zahraničné časopisy alebo aj videá.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

  1. Ako to, že im zakázal rifle a tričká s nápismi? Oni také nosili? Prednedávnom som čítala, že v severnej Kórei majú všetci rovnaké sivé oblečenie, ktoré majú permanentne na prídel. Všetci rovnaké. Teraz čítam, že nosili aj rifle a tričká. Aká je teda pravda? Asi každý píše svoju.

  2. Dobrý postreh. Čítal som to isté a ešte niekde pred tým, že vraj sa tam nesmú nosiť tričká s motívmi či nápismi. Pravda je zrejme niekde úplne mimo, resp. je taká aká niekomu momentálne vyhovuje. Najhlavnejšia je však čítanosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.