Klimatické zmeny nevplývajú negatívne „len“ na to, že dochádza k poškodzovaniu planéty, ale pomaly sa stávajú príčinou číslo jedna v tom, prečo mladí ľudia nemajú vlastnú deti. Podľa vedcov z Arizonskej univerzity mnoho ľudí vo veku 18-35 rokov uvažuje o adopcii, ktorú považuje za zodpovednejšiu.

Foto od Pixabay

Existujú tri hlavné dôvody prečo je tomu tak, a to je nadmerná spotreba, preľudnenie a neistá budúcnosť. Takmer všetci opýtaní uviedli, že mať deti prispieva k zmene podnebia, keďže každý človek navyše znamená zvýšenú uhlíkovú stopu a väčšie využívanie zdrojov akými sú napríklad voda alebo potraviny.

Niektorí mladí ľudia dokonca uviedli, že sa im zdá sebecké mať viac ako dve deti a že podľa nich je zodpovednejšou voľbou adopcia. „Pre mnohých ľudí je otázka či mať deti alebo nie jednou z najväčších v ich živote. Ak sa ľudia obávajú z toho, ako bude vyzerať ich budúcnosť v dôsledku zmeny podnebia, bude to mať zjavný vplyv na to, ako sa na toto dôležité rozhodnutie vo svojom živote pozerajú,“ povedala výskumníčka Sabrina Helm.

Foto od Wikimedia

Nuž a treťou dilemou medzi mladými ľuďmi bol strach z toho aká budúcnosť čaká planétu. Niektorí sa vyjadrili, že by cítili vinu za to, ak by priviedli na svet dieťa, ktoré bude čeliť toľkej neistote týkajúcej sa najmä zmeny klímy. Našlo sa však aj zopár mladých ľudí, ktorí tvrdili, že mladšej generácii záleží na zdraví planéty, a preto predstavuje nádej.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.