Nie každý má dostatočné zdroje na to, aby vyzeral adekvátne dobre napr. v prípade, že ide na pracovný pohovor. Či už ide o finančné prostriedky, ale aj o vec vkusu. New Yorská verejná knižnica sa rozhodla, že to začne riešiť a takýmto ľuďom pomôže. Požičiava totiž doplnky k takýmto príležitostiam.

tie fotografia
Photo by LUM3N

Znevýhodnení mladí ľudia i dospelí, ktorí potrebujú nejaké krajšie či vhodnejšie kravaty alebo kabelky na formálne podujatia, si ich môžu zaobstarať z verejnej knižnice v New Yorku.

Knižnica je vybavená 17 kravatami a 12 rôznymi aktovkami i kabelkami. Pokiaľ majú držitelia knižných kariet na svojom účte menej ako 15 dolárov pokút, môžu si požičať doplnky aj na tri týždne.

Časť knižnice je navyše vybavená informačnými listami, rôznymi tipmi, odporúčaniami na webe a knihami o pracovných pohovoroch. Poskytujú tam tiež profesionálne poradenstvo.

Hoci je knižnica vybavená iba doplnkami, existuje niekoľko neziskových organizácií pôsobiacich mimo New Yorku, ktoré poskytujú znevýhodneným ľuďom aj obleky a oblečenie na pracovné pohovory. V súčasnej dobe funguje tento projekt len v Riverside na Manhattane, ale ak sa osvedčí, môže to v budúcnosti napodobniť aj iné verejné knižnice.

Zdroj

, Knižnica požičiava svojim členom okrem kníh aj módne doplnky
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.