Trvalo to 26 sérií ale nakoniec to prišlo.  Nemecký seriál Kobra 11 končí. Jeho tvárou je určite herec Erdogan Atalay (Semir), ktorý sa fanúšikom poďakoval za roky dôvery aj na Instagrame. Okrem Nemecka si seriál našiel obľubu aj  u nás ale  a aj vo svete, kde sa vysielal vo viac ako 120 krajínách.  Pri tejto príležitosti sme si pripravili zopár zaujímavostí, ktoré ste o seriáli Kobra 11 (Alarm für Cobra 11)  netušili .

kobra 11

1. Väčšina scén je natáčaných na špeciálne vybudovanej diaľnici v Nemecku, ktorá slúži na vedecké a testovacie účely. Dnes si ju môže za poplatok prenajať aj súkromná osoba.

2.  Postava Semira Gerkhana bola pôvodne zamýšľaná len ako vedľajšia. Nakoniec po epizóde  Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei: Der neue Partner  sa stal Semir neodmysliteľnou súčasťou seriálu a herec Erdogan Atalay zotrval v seriáli neuveriteľných 20 rokov.

3. Tvorcovia sa nebáli robiť veľkolepé efekty.  V epizóde „Deadly Profit“ sme mali možnosť vidieť ako sa prevráti kamión s cisternou. Explózia si vyžadovala 200 litrov benzínu a 6 kilogramov výbušnín.  V epizóde “ City in Fear“ nechali tvorcovia vybuchnúť 14 áut a potrebovali na to 25 kilogramov výbušnín.  Tiež na to potrebovali 400 kilogramov kriedy pre ešte väčšiu uveriteľnosť výbuchu.

4. Mimo kaskadérov sa na seriáli podieľali aj matematici a fyzici, ktorí počítali napríklad dráhu dopadu, brzdnú dráhu atď.

5. V celej show sme mohli vidieť viac ako 4000 havárií . Na každý kaskadérsky kúsok potrebovali tvorcovia aspoň 3 auta.

6. Ide o veľmi neekologický seriál keďže okrem vyššie zmienených áut, výbušnín a benzínu spotrebovali tvorcovia približne 400 pneumatík na jednu sériu.

7. Semir so svojimi partnermi zadržali približne 1700 kriminálnikov.

8. Najdlhší skok autom sa podaril so značkou Porsche – letelo cez 200 metrov vo vzduchu.

9. Náklad na jednu epizódu je približne milión eur.

10. Najdrahšie auto v seriáli stálo približne 8 miliónov EUR.  Išlo o Maybach Exelero a  nájdete ho napríklad aj v klipe od rapera Jay-Z.

A čo vy pozerali ste tento seriál? Podeľte sa ako vám bude chýbať v komentároch.

Foto: Youtube

Zdroj 1

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.