Šíriteľom dezinformácií sa zrejme čoskoro skomplikuje život. Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky totiž navrhuje za úmyselné šírenie dezinformácií trestať odňatím slobody

V rámci novely trestného zákona navrhuje ministerka spravodlivosti Mária Kolíková nový paragraf, ktorým by mohli byť konšpirátori potrestaní odňatím slobody na 1 až 5 rokov.

 

Kto vyrobí alebo rozširuje nepravdivú informáciu, ktorá je spôsobilá vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, ohroziť životy alebo zdravie ľudí alebo ovplyvniť obyvateľstvo pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu, alebo sa dopustí iného obdobného konania slovne alebo písomne, prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, zvukového záznamu, zvukovo-obrazového záznamu alebo iného záznamu, potrestá sa odňatím slobody na jeden až päť rokov,“ píše sa v novom paragrafe, ktorý citujú Aktuality

Spomínaný návrh by sa mal týkať dezinformácií vo forme správy, videa a nahrávky. Za ovplyvňovanie názoru spoločnosti v prípade významných tém ako je očkovanie, môže podľa nového návrhu hroziť väzenie. 

Zdroj: omiworld

 

Zatiaľ ide len o návrh rezortu, o ktorom sa bude diskutovať aj s odborníkmi a verejnosťou v rámci medzirezortného pripomienkového konania. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.